کدخبر : 145406
شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۴
فاقددیدگاه
پرینت

چاوش خوانی نوعی اطلاع رسانی برای دعوت مردم به مراسم سینه زنی است

جنوب پرس: فرماندار ویژه میناب گفت: چاوش خوانی نوعی پیام جهت حضور و شرکت مردم در مناسبتهای مذهبی در حسینیه ها و سوگواره ها است.

چاوش خوانی نوعی اطلاع رسانی برای دعوت مردم به مراسم سینه زنی است

به گزارش جنوب پرس ، محمد احمدی در آئین برگزاری چهارمین سوگواره چاوش خوانی در شهرستان میناب گفت: در مجالس عزای حسینی در شهرستان میناب هر یک باری را به سبک و سیاق خود به مردم انتقال می دهد تا از شرح وقایع در زمان ائمه آگاه شوند.

احمدی بیان داشت: شهرستان میناب در ایام محرم وصفر از آئینها و سوگوارههای مذهبی خاصی برخوردار است که نشان دهنده ارق واراده بالای مردم این منطقه به ائمه اطهار است.

فرماندار ویژه میناب گفت:در هریک از برنامه ها و محافل و مناسبتهای مذهبی وقتی صدای چاوش خوانی شنیده می شود نوعی اعلامیه و اطلاع رسانی جهت حضور و شرکت مردم در آنها است.

احمدی عنوان کرد: از گذشته تا به امروز چاوش خوانی محلی در همه مناسبتهای و برنامه های مذهبی وجود داشته که بستری را برای پذیرش مردم  جهت شرکت در مراسم های سینه زنی و عزاداری باز کرده است.

فرماندار ویژه میناب در چهارمین سوگواره چاوش خوانی محلی که در روستای رضا علیچی برگزار شد تصریح کرد: مجریان این برنامه سنتی ومذهبی با همه توان خود برای احیای سنت و فرهنگ عاشورایی در شهرستان تلاش کنند و این فرهنگ را به نسلهای بعدی هم انتقال دهند تا ادامه دهنده راه آنها باشند.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

اخبار ویژه کهگیلویه و بویراحمد