کدخبر : 145394
شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۳
فاقددیدگاه
پرینت

تاکید رئیس علوم پزشکی شیراز بر تقویت خدمات درمانی در شهرستان ها

جنوب پرس: رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به اهمیت توزیع عادلانه خدمات سلامت، بر تقویت خدمات درمانی در شهرستان های استان تاکید کرد.

تاکید رئیس علوم پزشکی شیراز بر تقویت خدمات درمانی در شهرستان ها

به گزارش جنوب پرس ، دکتر علی بهادر ضمن بیان حجم بالای مراجعه به مراکز درمانی مرکز استان، گفت: با توسعه خدمات بهداشت و درمان در دیگر مناطق استان و افزایش حضور نیروهای متخصص، لازم است میزان نیاز به مراجعه به مرکز استان را کاهش داد تا علاوه بر کاهش هزینه های مردم، امکان ارتقای کیفی خدمات رسانی به بیماران نیز فراهم شود.

او افزود: بر اساس سطح بندی خدمات سلامت، لازم است تنها برای دریافت خدمات فوق تخصصی به مرکز استان مراجعه شود که بخشی از تحقق این هدف، به کمک جلب اعتماد مردم به متخصصان و پزشکان مستقر در شهرستان ها فراهم می شود.

دکتر بهادر اضافه کرد: همچنین با تلاش در مسیر اجرای این هدف، صف انتظار بیماران اورژانسی و یا مبتلا به بیماری های پیچیده تر نیز کاهش یافته و سرعت ارائه خدمت به آنان افزایش می یابد.

دیگر تاکید رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در جمع اعضای ستاد سیاستگذاری تحول سلامت، مدیریت موثر خدمات بود تا به نحوی باشد که در کنار صرفه جویی در هزینه ها، هیچ اختلالی در امر خدمات رسانی به بیماران ایجاد نشود و سطح رضایتمندی مردم از خدمات سلامت، ارتقا یابد.

وی یادآورشد: اجرای ایده های مربوط به کاهش هزینه ها و مدیریت خدمات، تنها نباید به بیان آمارها و ارائه گزارش ها محدود شود، بلکه ملاک تحقق واقعی این ایده ها، بهبود موثر خدمات و رضایت مردم است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین از اعضای این ستاد خواست تا ترویج مصرف منطقی آنتی بیوتیک ها را به عنوان یک اولویت سلامت در کشور جدی گرفته و به کمک سیاست های قانونی و فرهنگ سازی، این امر را محقق سازند.

دکتر بهادر بر عزم همه مجموعه تحت پوشش دانشگاه در مسیر اجرای ماموریت های ستاد تحول سلامت، پیاده سازی شیوه نامه های وزارت بهداشت و مدیریت صحیح و کارآمد هزینه ها، تاکید کرد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

اخبار ویژه کهگیلویه و بویراحمد