کدخبر : 145354
شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷ - ۹:۰۶
فاقددیدگاه
پرینت

کلاس توجیهی داوران فوتبال هرمزگان در قشم برگزار شد

کلاس توجیهی داوری پیش فصل لیگ برتر فوتبال هرمزگان با حضور عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در شهرستان قشم برگزار شد.

به گزارش جنوب پرس ، عصر امروز عبدالمجید معماری رئیس دپارتمان داوران هرمزگان طی یک نشست خبری گفت: کلاس توجیهی داوری پیش فصل لیگ برتر فوتبال هرمزگان با حضور فریدون اصفهانیان رئیس کمیته داوران  و عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال، حسین عسکری مدرس رسمی داوری فدراسیون،  قاسم رنجبریان دبیر هیات فوتبال استان هرمزگان، احمد رحیمی  شهردار قشم، فریدون نایبی رئیس اداره ورزش و جوانان قشم، محمود رئیسی مسوول کمیته داوران استان  و ۶۰ نفر از داوران و کمک داوران فوتبال هرمزگان در محل سالن همایش شهرداری قشم برگزارشد و داوران استان قبل از شروع مسابقات لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های هرمزگان با آخرین تغیرات قوانین و مقررات داوری آشنا شدند.

وی بیان داشت: همواره در تمامی نقاط جهان قبل از شروع مسابقات کلاس توجیهی برای داوران  برگزار خواهد شد تا داوران از آخرین تغیرات اتفاق افتاده در داوری فوتبال  مطلع شوند و این کلاس‌ها توسط یک مدرس مجرب تدریس خواهد شد که کلاس توجیهی در استان هرمزگان با تدریس حسین عسکری یکی از بهترین مدرسان داوری فوتبال در سطح آسیا انجام شد.

رئیس دپارتمان داوری فوتبال هرمزگان گفت: برای نخستین بار و به مانند کمیته داوران کشور، این کلاس بین داوران منتخب و برگزیده انجام شد و سطح کلاس بسیار بالا بود.  معماری اظهار داشت: در برگزاری این کلاس که تعدادی از داوران خانم نیز حضور داشتند، عباس امینی‌زاده رئیس و قاسم رنجبریان دبیر هیات فوتبال استان هرمزگان،  احمد رحیمی هلری شهردار قشم، عادل دریانورد مدیرعامل باشگاه استقلال درگهان، زهرا مرادی رئیس کمیته داوران بانوان استان، حمید رضایی رئیس کمیته داوران شهرستان بندرعباس،  فریدون نایبی رئیس اداره ورزش و جوانان قشم زحمات زیادی متحمل شدند.

در آیین افتتاح این کلاس قاسم رنجبریان ضمن احترام به جایگاه داوران هرمزگان گفت: داوری مقدس است و همه موظف هستند به داوران در مستطیل سبز احترام بگذارند.

وی بیان داشت: متاسفانه در چند سال گذشته داوران هرمزگانی به جایگاه خودشان دست نیافته‌اند که در همین جا از رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال می‌خواهم که نگاه ویژه‌ای به داوران این استان داشته باشند.

این مقام مسؤول بیان داشت: داوران هرمزگانی این توانمندی را دارند که مسابقات بزرگ و مهم کشور را قضاوت نمایند و کافی است که کمیته داوران فدراسیون فوتبال به آنها اعتماد نماید.

دبیر هیات فوتبال استان هرمزگان بیان داشت: حق‌الزحمه داوران که تنها مربوط به مسابقات دور برگشت لیگ برتر فوتبال هرمزگان می‌باشد طی یکی دو روز آینده پرداخت خواهد شد.

رنجبریان از کمیته داوران به خاطر  برگزاری چنین کلاسی تشکر و از شهردار قشم به واسطه همکاری با هیات فوتبال استان و در اختیار گذاشتن سالن همایش تقدیر  نمود. فریدون اصفهانیان رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال هم قبل از شروع کلاس پیش فصل لیگ برتر فوتبال هرمزگان خطاب به داوران هرمزگانی گفت: هرکدام از شما داوران اگر می‌خواهید موفق باشید باید تلاش مضاعفی داشته و به راحتی نمی‌توان یک داور موفق بود.

وی بیان داشت: داوران استان هرمزگان از استعدادهای خوب داوری در کشور هستند و بنده این قول را خواهم داد تا جای که بتوانم کمک خواهم کرد تا شما داوران رشد کنید. اصفهانیان گفت: داوران همیشه باید از لحاظ بدنی آماده باشند و لازم است که یک داور همیشه به مسائل روز داوری تسلط کامل داشته باشد.

حسین عسکری مدرس رسمی داوری فدراسیون فوتبال هم قبل از این که تدریس را شروع کند به داوران استان  گفت: هرمزگان سابقه خوبی در داوری و فوتبال کشور دارد، شما در داوری امثال ساعی، صفا، سیف لاری، کناری و دریازاده‌ها داشته‌اید و در حال حاضر هم داوران خوبی دارید که می‌توانند جای داوران گذشته را در قضاوت مسابقات کشوری بگیرند؛ همچنین هرمزگان در بحث بازیکنان هم کم ندارد که می‌توان به سرخاب، فلامرزی، دهقانی و جمعه پور اشاره کرد که اکنون محمد قادری و  وحید افطاری جایگزین آنها شده‌اند.

وی افزود: شما داوران هرمزگانی ثابت کرده‌اید که می‌توانید جز بهترین‌ها باشید پس توصیه من به شما این است که هیچ گاه خودتان را دست کم نگیرید و همیشه به آینده امیدوار باشید و با ندادن ابلاغ برای داوری نا امید نشوید و با قضاوت‌های خوب خودتان کاری کنید که کمیته داوران به سمت شما بیاید و از شما جهت قضاوت استفاده نماید. عسکری تاکید کرد: قبل از شروع کلاس توجیهی پیش فصل لیگ برتر فوتبال هرمزگان از لباس جدید داوران رونمایی شد و به هرکدام از داوران حاضر در کلاس سه دست لباس جهت قضاوت در این فصل از مسابقات لیگ برتر اهدا شد.

گفتنی است، اسپانسر این فصل داوران موسسه اعتباری نور هرمزگان است که جا دارد از عامری سرپرست این موسسه به خاطر  حمایت از داوران تشکر کرد؛ سرپرستی این کلاس بر عهده عباس صادقی داور ملی هرمزگان بود.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما