کدخبر : 145243
چهارشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۷ - ۸:۵۶
فاقددیدگاه
پرینت

تخصیص سهم هرمزگان از آب شیرین کن یک میلیون متر مکعبی/ تامين ۸۰ درصد نیاز آبی بندرعباس از طریق آب شیرین کن‌ها

جنوب پرس: مدیرعامل آبفای هرمزگان در بازديد از آب شيرين كن يكصد هزار مترمكعبي بندرعباس اظهار داشت: با حمایت‌هایی که از سوی حاکمیت در استان داشتیم، در کوتاه مدت فاز اول آب شیرین کن وارد مدار تولید شده و فازنهایی ان نیز تا پایان سال آینده به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش جنوب پرس ، به نقل از روابط عمویم شرکت آب و.فاضلاب هرمزگان، امین قصمی گفت: در میان مدت نیز براساس توافق شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در فاز اول آب شیرین کن یک میلیون مترمکعبی ۴۰ هزار مترمکعب در شبانه روز به هرمزگان تخصیص داده شده است که مراحل حقوقی و قراردادی آن در حال انجام است تا این ظرفیت به عنوان ظرفیت دوم از منابع آبی غیرمتعارف به منابع آب شهر بندرعباس اضافه شود.

وی ادامه داد: طی برنامه دو تا سه ساله و با تخصیص سهم استان از آب شیرین‌کن یک میلیون متر مکعبی، قطعا بندرعباس پایدارترین منابع آبی را خواهد داشت و هیچ گونه دغدغه تامین آب نخواهیم داشت.

قصمی افزود: با تکمیل فاز نهایی آب شیرین کن یکصد هزار مترمکعبی بندرعباس ۶۰ درصد نیاز آبی شهر از طریق آب شیرین کن‌ها تامین می‌شود و با اضافه شدن ظرفیت ۴۰ هزار  مترمکعب از طریق آب شیرین کن یک میلیون مترمکعب در سال آینده بیش از ۸۰ درصد نیاز آبی بندرعباس از طریق آب شیرین کن ها تامین خواهد شد.

ضرورت مشارکت مردم در مدیریت مصرف بهینه آب

مدیرعامل آبفای استان در ادامه به اقدامات آبفا در زمینه مدیریت مصرف بهینه اشاره کرد و گفت: ظرفیت‌های آبفا در این حوزه در تابستان امسال به منصه ظهور رسید به طوری که علیرغم کاهش ظرفیت منابع آبی شهر بندرعباس در تابستان امسال  به ۱۶۰۰ لیتر بر ثانیه نسبت به سال گذشته (۲۳۰۰ لیتر بر ثانیه)، با تلاش این مجموعه و همراهی و مشارکت مردم توانستیم در مدیریت توزیع آب  عملکرد مناسبی داشته باشیم.

قصمی خاطرنشان کرد: در تابستانی که گذشت بیش از ۸۰ درصد شبکه آب شهر بندرعباس به صورت مستمر از خدمات آبفا بهره مند بودند و هیچ گونه قطعی آب نداشتند و نیاز آبی  ۲۰ درصد باقی مانده را نیز با وجود مشکلات موجود در شبکه، توانستیم با نوبت بندی دقیق و مناسب تامین نماییم.

وی در پایان بر مشارکت و همراهی مردم، سازمان‌های مردم نهاد و سایر دستگاه‌های اجرایی استان در تحقق مدیریت مصرف بهینه آب تاکید کرد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما