کدخبر : 145241
چهارشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۷ - ۸:۵۳
فاقددیدگاه
پرینت

آغاز عملیات بهسازی و تعویض تمثال شهدا/ نصب تابلو گروهی شهدای یکی از دبیرستان‌های شیراز

جنوب پرس: رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز گفت: پروژه بهسازی و تعویض تمثال شهدا در بلوارهای سطح شهر شیراز آغاز شد.

به گزارش جنوب پرس ، به نقل از روابط عمومی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز، جهانبخش میرزاوند از آغاز عملیات بهسازی و تعویض تمثال شهدا در سطح شهر شیراز خبر داد.

 میرزاوند با اشاره به اینکه سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری همچون سال‌های گذشته عملیات بهسازی و نوسازی تمثال شهدا را آغاز کرده است، ادامه داد: این اقدام با هدف بهسازی و نوسازی دوره‌ای  و همچنین به دلیل اینکه در بعضی نقاط در اثر تابش آفتاب و وزش باد خسارت‌هایی به برخی از این تمثال‌ها واردشده است، انجام می‌شود.

وی افزود: در این مرحله بهسازی و تعویض تنها برای تمثال‌هایی  که مدت‌زمان  زیادی از نصب آن‌ها گذشته و یا در اثر بروز حوادثی همچون باد و باران دچار آسیب شده‌اند صورت می‌گیرد و تعویض به‌صورت کلی مدنظر نیست.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری شیراز با بیان اینکه تعداد شهدای گران‌قدر شهر و دیارمان خیلی بیشتر از تمثال‌های نصب ‌شده است، یادآور شد: همچون سنوات گذشته تمثال شهدا برداشته شده با تمثال سایر شهدا جایگزین می‌شود که به علت محدودیت‌های ترافیکی در خیابان‌های شیراز این کار در شب انجام می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه  از هیچ خدمتی برای زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره و جان‌فشانی شهدای دفاع مقدس دریغ نخواهیم کرد، ابراز داشت: تحت هر شرایطی وظیفه خود می‌دانیم که این اقدام به نحو احسن و در شان و مقام شهدا و خانواده محترم آنان انجام شود.

میرزاوند گفت: همکاران ما و پیمانکار تحت نظارت سازمان  از تاریخ ۱۰ مهرماه تا اطلاع ثانوی نسبت به این امر اقدام خواهند کرد.

وی افزود امسال هم مانند سال گذشته تابلوهای گروهی شهدای محلات در برخی محلات شیراز ساخته و نصب می‌شود، امسال برای اولین بار تابلو گروهی شهدای یکی از دبیرستان‌های شیراز که بیشترین شهدا را تقدیم انقلاب و ایران اسلامی کرده است ساخته و در محل آن مرکز آموزشی نصب خواهد شد.

 وی همچنین از شهروندان نیز تقاضا کرد که در صورت مشاهده نواقص تصاویر شهدا به سامانه ۱۳۷ و یا به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۱۳۷۷۵۶ با آدرس دقیق محل تمثال پیامک کنند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما