کدخبر : 145237
چهارشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۷ - ۸:۴۹
فاقددیدگاه
پرینت

رئیس جهاد کشاورزی پاسخ نامه‌‌های نظام صنفی را نمی دهد/ مدیریت ضعیف چنگلوایی موجب اعتراض کشاورزان شده است

جنوب پرس: مسؤول نظام صنفی کشاورزی رامهرمز گفت: کشاورزان با مشکلات بسیاری از جمله کودهای بی‌‌کیفیت، تعلل در پرداخت بهای گندم‌ و کمبود سوخت و آب مواجه هستند اما چنگلوایی رئیس جهاد کشاورزی خوزستان پاسخ نامه‌های رسمی ما را هم نمی‌دهد.

به گزارش جنوب پرس ، سیاوش فریدونی سه‌شنبه شب  با تأکید بر ضعف مدیریت کشاورزی خوزستان، اظهار کرد: کشاورزان با مشکلات متعددی مواجه هستند اما چنگلوایی به عنوان رئیس جهاد کشاورزی حتی پاسخ نامه‌‌های رسمی ما را نمی‌دهد.

وی با اشاره به کاهش برداشت محصولات کشاورزی، افزود: برداشت گندم رامهرمز در سال ۹۵ به میزان ۶۳ تن، در سال ۹۶ به میزان ۴۲تن و در سال جاری، ۳۱ تن بوده است.

مسؤول نظام صنفی کشاورزی رامهرمز با اشاره به بخشی‌نگری حاکم در سازمان جهاد کشاورزی خوزستان، بیان کرد: بخشی‌نگری و دعوت گزینشی از شهرستان‌ها در شورای کشاورزی خوزستان مورد اعتراض بسیاری از کشاورزان و نظام صنفی واقع شده است.

وی افزود: چنگلوایی ۹ سال در مسند ریاست سازمان جهاد کشاورزی است اما علاوه بر اینکه نقدپذیر نیست، از بعضی شهرها از جمله رامهرمز حتی بازدید هم نکرده یا به ندرت در چندسال گذشته بازدید کرده است.

مسؤول نظام صنفی رامهرمز عنوان کرد: در خوزستان شرکت‌های پتروشیمی بسیاری وجود دارند اما به علت ضعف نظارت سازمان جهاد کشاورزی، در استان با کیفیت پایین و کمبود کود شیمیایی مواجه هستیم لذا کشاورزان به ناچار مجبور به خرید کودهای بی کیفیت می‌شوند که از لحاظ مالی متضرر می‌شوند؛ همچنین گاه کودهای خریداری شده آلوده به عناصر سنگین است که سبب آسیب‌رسیدن به کیفیت خاک می‌شود.

وی با اشاره به مشکلاتی همچون بیمه کشاورزی، کمبود آب، پایین بودن قیمت گندم و تأخیر در پرداخت آن، گفت: در سایه مدیریت و نظارت ضعیف، سال گذشته بذرگندم مناطق سردسیر به کشاورزان داده شد که ضرر مالی بسیاری را برای ما به‌همراه داشت؛ بذر کلزا تولید سال ۹۳ نیز در سال گذشته کشت شد که ضرر هنگفتی به بار آورد.

فریدونی با اشاره به مشکل کمبود سوخت، عنوان کرد: با آنکه زمین‌های کشاورزی برای کشت پاییزه آماده می‌شوند اما سهمیه سوخت گازوئیل برای تراکتورها در نظر گرفته نشده و در این زمینه نیز مشکل داریم.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

اخبار ویژه کهگیلویه و بویراحمد