کدخبر : 145079
سه شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۲
فاقددیدگاه
پرینت

حاج ایوب دبیری‌نژاد عاشق کار کردن با جوان‌ها بود

جنوب پرس: مرحوم حاج ایوب دبیری‌نژاد یک شخصیت انقلابی بود که از ابتدای آغاز جنگ به عنوان سرباز ولایت در خط مقدم حضور داشت و تمام تلاش خود در دفاع و حفظ تمامیت ارضی کشور به کار بست، برادر وی به جمع شهیدان پیوست و ایشان با توجه به آسیبی که دید و به درجه جانبازی نائل آمد.

به گزارش جنوب پرس ، دبیری‌نژاد از همان ابتدا عاشق کار فرهنگی بود و پس از جنگ بیشترین وقت و افکار خود را  برای پیشرفت هرمزگان، تربیت نیروهای انقلابی، فرهنگی و مطالبه گر صرف نمود.

مرحوم دبیری‌نژاد عمر خود را صرف دانایی و آگاهی مردم کرد

عباس امینی‌زاده شهردار بندرعباس گفت: حاج ایوب دبیری‌نژاد انسانی مجاهد و  فرهیخته ای بود که عمر خود را صرف دانایی و آگاهی مردم کرد.

وی افزود: مرحوم دبیری‌نژاد همیشه خنده رو، صبور و مهربان و کسی که عاشق کار کردن با جوان‌ها بود، سرمایه‌ای که دیگر در میان ما نیست و امروز به جمع رفقای شهیدش پیوست؛ لبخند و خوش رو بودن حاج ایوب دبیری‌نژاد در صحبت باعث می‌شد مردم از اقشار مختلف مجذوب او شوند، وی کسی بود که به جوانان مطالبه گری آموزش می‌داد و آنها را تشویق می‌کرد آنچه را می‌خواهند مطالبه کنند و همین طور در راه برقراری عدالت گام بردارند.

زنده یاد حاج ایوب اسوه اخلاق بود

اسماعیل بواشه عضو شورای اسلامی شهرستان بندرعباس گفت: مرحوم دبیری‌نژاد اسوه اخلاق، صداقت و شجاعت بود و از زمانی که بنده افتخار آشنایی با ایشان را داشتم چیزهایی از ایشان آموختم که تاکنون تجربه نکرده بودم.

وی ادامه داد: به جرات می‌توان گفت انسان‌های شجاد و بی ریا، تلاشگر و مرد به معنای واقعی در جامعه امروزی به خصوص هرمزگان مثل حاج  ایوب عزیز که در علم سیاست و رسانه سر آمد بود نادر و کمیاب می‌باشد.

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس یاد آور شد: کاش چنین بزرگانی در زمان حیات قدر می‌دانستیم و درس‌های از این بزرگواران می‌آموختیم، اما افسوس پس از درگذشت انسان‌ها می‌فهمیم چه گوهر گرانبهایی را از دست دادیم.

مرحوم دبیری نژاد شخصیت فرهنگی،جانباز هشت سال دفاع مقدس و پیشسکسوت رسانه هرمزگان؛ کسی که اجرای قانون در دستور کار او بود و با بی‌عدالتی به شدت مخالف و در مقابل آن می‌ایستاد و اهالی مطبوعات و رسانه از او به عنوان استاد اخلاق و اتحاد بین رسانه‌ها و مطبوعات در هرمزگان نام می‌برند.

حاج ایوب دبیری‌نژاد مشاوری تیزبین و راه بلد بود

منصور فرهادی پژوهشگر و دکتری فیزیک هسته‌ای هرمزگان گفت: اولین بار که مرحوم دبیری‌نژاد را دیدم سال ۹۲ بود، ایشان مردی با تجارب فراوان بود که هر فردی را می‌توانست مجدوب اخلاق خود کند؛ آرشیو صحافی شده روزنامه دریا هدیه خاص و ارزشمندی برایم بود.

وی اضافه کرد: از آن روزها بارها و بارها همفکری کردیم تا اینکه آخرین دیدارمان یک ماه قبل در فرودگاه بندرعباس بود، هرمزگان مرد دلسوز و توانمندی را از دست داد که برای اکثر فعالین اجتماعی و سیاسی استان مشاوری تیز بین و راه بلد بود.

مرحوم دبیری‌نژاد در سیاست فردی تیزبین بود و با راهکارهای درست مشاور شخصیت‌های زیادی بود، یک انقلابی به تمام معنا بود وبرای پیشرفت استان و مردمش با جان و دل از اول انقلاب تا به امروز کار می‌کرد.

خداحافظ ای داغ بر دل نشسته

رضا هاشمی‌زاده استاد دانشگاه نوشت: خداحافظ ای داغ بر دل نشسته، خداحافظ ای همنشین همیشه….

وی گفت: برخی خبرها خیلی کوتاهند ولی زخم و جراحتشان عمری بر جان و روح انسان بر جای می‌گذارد، برای نخستین بار هفده سال پیش در در سفر کربلا حاجی مدیر کاروانمان بود و همان سر آغازی شد تا با مرد شریف و نجیبی دوستی شکل بگیرد.

روزنامه دریا ثمره خون دل خوردن‌ها و صبوری‌های حاج ایوب است

هاشمی‌زاده بیان کرد:  مرحوم دبیری‌نژاد مردی نجیب از خانواده اصیل، معتقد و مومن، برادر شهید، سابقه رزم و ایثار، معلمی سختکوش، رسانه مداری عاشق و دل سپرده، میاندار خوبی‌ها و عطوفت‌ها بود.

وی افزود: دریایی که او پایه گذارش بود هم اکنون درخت تناور و قد کشیده‌ای است که تنها با پایمردی و باغبانی او به چنین اوج و ارتفاعی رسید؛ روزنامه دریا ثمره خون دل خوردن‌ها، و صبوری‌های حاج ایوب همچون پرچمی در اهتراز که یادی ماندگار و ذکر جمیلی از اوست.

افسوس و دریغ و هزاران آه که ناگاه یکی از نیکان و خادمان مردم و فرهنگ چنین خرقه جسم خالی کند و رهسپار دیار باقی شود؛ حاج ایوب در ناملایم ترین اوضاع و شرایط لبخندی بر گوشه لب داشت چنان که آرامت می‌کرد، کوله بار آخرت برداشت و راهی شد و به جمع یاران شهیدش پیوست.

مرحوم دبیری‌نژاد با تاسیس روزنامه دریا و تربیت نیروهای جوان به عنوان خبرنگار تحول بزرگی را در زمینه مطبوعات ایجاد کرد و با گزارش‌ها و مطالب زیادی از مشکلات در هرمزگان که در این روزنامه منتشر شد علاوه بر محوبیت این روزنامه در میان مردم، به پیشرفت هرمزگان در زمینه‌های مختلف کمک بسیار بزرگی انجام داد.

مردم هرمزگان قدرشناس تلاش خالصانه وی هستند

همایون امیرزاده رئیس مرکز روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: سخن گفتن در مورد شخصیتی که بیش از ۳۰ سال ارتباطی دوستانه با وی دارم در چنین شرایطی دشوار است و نقش اثر گذار ایشان در حوزه‌های مختلف فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و رسانه‌ای استان هرمزگان بر کسی پوشیده نیست.

وی افزود: دبیری‌نژاد به عنوان فردی تاثیرگذار، با تمرکز بر حوزه فعالیت‌های رسانه‌ای در بنیان‌گذاری یک بنگاه خبری و رسانه‌ای تحت عنوان روزنامه دریا موفق عمل کرد و این نشریه با حضور وی، ضمن تاثیرگذاری‌های مختلف در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و حتی مسائل توسعه استان، به یکی از نشریات پرمخاطب و اثرگذار استان تبدیل شده است.

امیرزاده تصریح‌کرد: وی با نظم منطقی، استمرار کاری و همچنین دقت نظر شخصی در حوزه مطبوعات، نشریه دریا را به جریانی اثرگذار در استان هرمزگان تبدیل کرده است.

وی دبیری‌نژاد را فردی مشارکت‌جو در حوزه‌های اجتماعی و دارای سوابق اجرایی و آموزشی معرفی کرد و گفت: مردم استان هرمزگان قدرشناس تلاش خالصانه وی هستند.

رئیس مرکز روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین اظهار داشت: کادرسازی در حوزه فعالیت رسانه‌ای یکی از اقدامات خوب و شایسته ایوب دبیری‌نژاد است که ثمره آن در استان با بروز چهره‌های مطبوعاتی جدید قابل مشاهده است.

حاج ایوب دبیری‌نژاد نمایندگاه افکار عمومی زیادی را تربیت کرد تا مطالبات مردم را به گوش مسؤولان برسانند و رابط میان مردم و مسؤولین باشند، وی به اتحاد و همدلی رسانه‌ها و مطبوعات استان تاکید فراوانی داشت؛ استاد رسانه‌ای با اخلاق و کاردان بود و زمینه قلم زدن را برای علاقه مندان فراهم کرده بود و همه از او به نیکی یاد می‌کنند.

مدیر اسبق اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان افزود: دبیری‌نژاد در خیلی از موارد در توازن بخشیدن به حوزه‌های فرهنگی اجتماعی استان هرمزگان برای جلوگیری از شنیده شدن یک صدای واحد و در چندصدایی کردن حوزه مطبوعات موفق عمل کرده است.

امیرزاده با اشاره به تلاش مدیر مسؤول روزنامه دریا در استان هرمزگان گفت: وی در ابتدا این مجموعه را با سختی‌های فراوانی راه‌اندازی کرد اما با گذشت زمان این نشریه علاوه بر تثبیت هویت و جایگاه خود  در عرصه مطبوعات استان هرمزگان، زایش‌هایی داشت و توانست این حوزه را متکثر کند.

وی گفت: دبیری‌نژاد در سایر حوزه‌ها، فردی فعال، بی‌تعارف و مطالبه‌گر به‌نفع مردم است، این ویژگی‌ها را در طول دوره آشنایی ۳۰ ساله و همکاری مستمر بیش از ۱۰ سال با وی، سراغ دارم.

رئیس مرکز روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکیدکرد: ظهور و بروز استعدادها و ظرفیت‌هایی مثل دبیری‌نژاد در استان هرمزگان فارغ از هرنگاه سیاسی باید مغتنم شمرد، چرا که هرمزگان برای توسعه پیش برنده نیازمند بهره‌مندی از همه استعدادهای درون‌زا می‌باشد و در چنین شرایطی اقتضاء می‌کند، از ظرفیت‌های اندک  استان هوشمندانه صیانت شود.

حاج ایوب دبیری‌نژاد معلمی دلسوز برای دانش آموزان و رزمنده‌ای فداکار بود و با وجود اینکه آسیب دیده بود همچنان برای  دفاع از کشورش آماده بود و هر کاری می‌توانست انجام داد تا در کنار دیگر همرزمان خود در برابر دشمن دفاع کند.

امیرزاده خاطر نشان کرد: اگر به توسعه همه جانبه استان هرمزگان می‌اندیشیم باید مشی مشارکت‌جو و مطالبه‌گری افرادی نظیر دبیری‌نژاد را در همه سلایق متنوع  سیاسی فرهنگی ‌اجتماعی تکثیر کنیم و بجای اتخاذ شیوه‌های محدودسازی تنگ نظرانه وجود این گونه استعدادها را به عنوان فرصت‌های تعادل بخش مغتنم بشماریم.

سحرگاه یکشنبه هشتم مهرماه ۹۷ تلخ ترین خبری بود که مخابره شد و جامعه مطبوعات و رسانه، مردم هرمزگان، مسئولین استانی و کشوری و تمام کسانی که حاج ایوب دبیری نژاد را می شناسند اندوهگین ساخت، ایشان فردی از جنس مردم بود و با تمام وجود برای مردم و استانش کار می‌کرد.

شاید تا سالیان سال کسی نباشد که مانند این مرد مجاهد و بزرگ برای استان و مردمش خدمت کند، وی سرپرست خبرگزاری فارس در استان هرمزگان، مدیر مسؤول و صاحب امتیاز روزنامه دریا بود.

ایشان همچنین ریاست مجمع عالی بسیج هرمزگان ، مدیرمسؤولی نشریه ساحل صدف، و مدیریت موسسه مجموعه فروزان را بر عهده داشت.

مدیرکلی دفتر امور شهری استانداری هرمزگان، دبیر ستاد دهیاری‌ها و شهرداری‌های هرمزگان، معاون فرهنگی اجتماعی و معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس، شهردار بندر خمیر، شهردار بستک، و دبیری آموزش و پرورش از دیگر  سوابق زنده یاد دبیری‌نژاد است.

حاج ایوب دبیری‌نژاد به دلیل سکته مغزی شش روز تحت مراقبت‌های ویژه پزشکی بود که اقدامات درمانی موثر واقع نشد و بامداد یکشنبه در ۵۷ سالگی به سوی همرزمانش در بهشت جنت پرواز کرد.

مراسم تشییع پیکر مرحوم ایوب دبیری نژاد روز دوشنبه ۹ مهرماه ۹۷ با حضور آحاد مردم هرمزگان، مسؤولین استانی و شهرستانی، اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس، فرماندار بندرعباس، رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان و مسؤولین نظامی در مسجد صاحب الزمان محله شهدا برگزار و سپس به زادگاهش فین برای خاکسپاری منتقل شد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما