کدخبر : 145067
سه شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۸
فاقددیدگاه
پرینت

اخلالگران در مسیر کامیون ها به اتهام محاربه محاکمه خواهند شد

جنوب پرس:  رئیس کل دادگستری هرمزگان با اشاره به دستگیری تعدادی از اخلالگران در مسیر تردد کامیون ها گفت: این افراد به اتهام قطاع الطریق و محاربه و افساد فی الارض محاکمه خواهند شد.

اخلالگران در مسیر کامیون ها به اتهام محاربه محاکمه خواهند شد

به گزارش جنوب پرس ، حجت الاسلام محمدصادق اکبری در مراسم تودیع و معارفه رؤسا و دادستان های سابق و جدید شهرستان رودان با اشاره به دستگیری تعدادی از اخلالگران در مسیر تردد کامیون های حامل ارزاق عمومی و مایحتاج مردم ضمن هشدار به برهم زنندگان نظم و امنیت حمل و نقل جاده‌ای یادآور شد: اتهام بر هم زنندگان امنیت جاده ها؛ قطاع الطریق و محاربه و افساد فی الارض است و این هنجارشکنان با  برخورد قاطع و بدون اغماض دستگاه قضایی استان هرمزگان مواجه خواهند شد.

وی تصریح کرد: صیانت از امنیت عمومی  مهمترین وظیفه دستگاه قضایی است و زیر ساخت توسعه اقتصادی و عمرانی توجه به مقوله امنیت می باشد و در همین راستا دستگاه قضایی با برهم زنندگان امنیت عمومی برخوردی سخت و فراموش نشدنی خواهد داشت.

حجت الاسلام اکبری جلوگیری از تردد کامیونها و انسداد محورهای مواصلاتی استان هرمزگان به عنوان شاهراه اقتصاد کشور توسط گروهی مجرم و هنجارشکن را مصداق محاربه و افساد فی الارض بر شمرد و یادآور شد: هیچ شخص یا گروهی حق ندارد راه ها و شهرهای مارا نا امن کند و همه دستگاه ها وظیفه دارند امنیت را برای عموم مردم و کامیون داران شریف تأمین کنند.

این مقام قضایی در بخش دیگری از بیانات خود با اعلام این مطلب که گروهی از افراد مغرض با توسل به  ‏شایعه پراکنی و نشر اکاذیب مبادرت به  تخریب چهره نظام، اخلال در نظام اقتصادی کشور و امنیت عمومی می نمایند تأکید کرد: دستگاه قضایی و نهادهای امنیتی با انتشار دهندگان مطالب خلاف واقع و مروجین شایعات   قاطعانه برخورد خواهند کرد.

وی با اشاره به این مطلب که مقابله با مظاهر ‏فساد اجتماعی و اقتصادی به صورت توأمان در دستور کار مسئولین قضایی استان هرمزگان می باشد خاطر نشان کرد: مشاهده برخی مصادیق ‏فساد اخلاقی به هیچ عنوان زیبنده جامعه اسلامی نیست و ضرورت دارد ؛ متولیان امر با بهره گیری از مؤلفه های ‏پیشگیری اجتماعی از گسترش این ناهنجاری ها ممانعت کنید.

حجت الاسلام اکبری همچنین ضمن قدردانی ‏از  تلاش های حسن نیک طبع در دوران مسئولیت خود به عنوان رئیس دادگستری شهرستان رودان برای وی در تصدی ریاست دادگستری شهرستان میناب آرزوی موفقیت کرد.

وی با بیان این مطلب که احقاق حقوق عامه رسالت خطیر دستگاه قضایی است ، خواستار توجه ویژه رئیس و دادستان جدید شهرستان رودان به شاخص های ارتقاء ‏کیفیت دادرسی ، کاهش موارد نقض آراء، دقت نظر و تسریع در روند رسیدگی و اجرای احکام به عنوان حاصل دسترنج  مجموعه قضایی استان شد.

حجت الاسلام اکبری همچنین یادآور شد: در نتیجه مدیریت و تلاش صورت گرفته در دادگستری شهرستان رودان طی سال های اخیر موجودی پرونده های این حوزه قضایی از عددی دورقمی به یک  رقمی کاهش یافته است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در ادامه افزود: تسریع در روند رسیدگی و ‏کوتاه شدن مدت اجرای احکام موجب ارتقاء شاخص امنیت در سطح جامعه و  هزینه بر شدن ارتکاب جرائم برای بزهکاران خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری با تأکید بر لزوم توجه به استفاده از مجازات های جایگزین حبس اظهار داشت: قضات محاکم در حدود موازین قانونی از اصرار بر اعمال محکومیت حبس بپرهیزند و با توجه به تأسیسات نوین قضایی و مقتضیات اجتماعی، ایجاد صلح و سازش و صدور  احکام جایگزین حبس را در دستور کار خود قرار دهند.

در خاتمه این مراسم با ابلاغ حکمی از سوی آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه، ‘موسی اخلاقی فر’ به عنوان رئیس جدید دادگستری شهرستان رودان معرفی و از زحمات حسن نیک طبع در مدت تصدی این مسئولیت تقدیر شد.

همچنین در حکمی دیگر، امیرحسین فیوضی به عنوان دادستان جدید شهرستان رودان معرفی و منصوب شد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

اخبار ویژه کهگیلویه و بویراحمد