کدخبر : 145050
سه شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۰
فاقددیدگاه
پرینت

میزان تحقق مصوبات شورای شهر بوشهر برای شهروندان شفاف‌سازی شود

جنوب پرس: عضو شورای اسلامی شهر بوشهر گفت: میزان تحقق مصوبات شورای شهر بوشهر برای شهروندان شفاف‌سازی شود.

میزان تحقق مصوبات شورای شهر بوشهر برای شهروندان شفاف‌سازی شود

به گزارش جنوب پرس ، اکبر توسلی صبح سه‌شنبه در نشست اعضای شورای شهر بوشهر با انتقاد از عملکرد کمیته کار کمیسیون ماده ۵ اظهار داشت: برخی تصمیمات این کمیسیون خلاف منافع شهر و شهرداری است.

وی خاطرنشان کرد: موارد تخلف را به مسئولین مربوطه اعلام کرده‌ام که در صورت عدم جلوگیری از تصمیمات اشتباه و ادامه این روند نا عادلانه، مستندات موجود را رسانه‌ای می کنم.

توسلی با تبریک هفتم مهرماه که بنام روز آتش نشان نامگذاری شده است گفت: در شورای پنجم با توجه به شرایط خاص بندر بوشهر، نگاه خاصی در بودجه سال جاری به سازمان آتش نشانی شد و از این رو مبلغ سه میلیارد تومان برای پلکان برقی و سایر تجهیز و نوسازی ناوگان این سازمان اختصاص شد.

وی بیان کرد: در اردیبهشت و تیرماه نیز دو بار با تشکیل جلساتی با مسئولین شهرداری و متولیان امور، خواستار ارائه عملکرد در این زمینه شدیم اما متاسفانه علیرغم گذشت شش ماه از سال تاکنون هیچ اقدامی صورت نگرفته است و در خواست دارم ریاست شورا این موضع را پیگیری کنند.

توسلی افزود: در یک‌سال گذشته شورا مصوبات زیادی داشته است که از هیئت رئیسه شورا درخواست دارم گزارشی تهیه کنند که چند درصد مصوبات شورا اجرایی و چند درصد اجرایی نشده و دلیل عدم اجرای آنها چه بوده است. این موضوع شفاف سازی در راستای عملکرد شورا است.

وی اضافه کرد: همانطور که در مجلس شورای اسلامی دیوان محاسبات حسابرسی نهادها را انجام می دهد، در شوراهای شهر نیز حسابرس عملکردی شبیه دیوان محاسبات را دارد و از وظایف شورا انتخاب حسابرس است و وزارت کشور نیز دستورالعمل مشخصی را در این خصوص ابلاغ کرده است.

این عضو شورای شهر بوشهر ادامه داد: اینکه چرا برای حسابرسی سال ۱۳۹۵ شهرداری و سازمان‌های وابسته موسسه ارقام نگر آریا طبق قرارداد تا کنون گزارش نهایی خود را به شورا ارائه نداده است تعجب آور و سئوال برنگیز بوده و از ریاست کمیسیون بودجه درخواست دارم این امر مهم را در دستور کار خود قرار دهند.

توسلی پیرامون وضعیت کمپ نگهداری سگ‌های بلا صاحب اظهار داشت: فیلمی که در فضای مجازی پخش شد، بی رحمی و شقاوت در برخورد با حیوانات را از سوی عوامل این موضوع بروز داد و باعث جریحه دار شدن احساسات شهروندان شد.

وی خاطرنشان کرد: نامه ای با امضا ۴ عضو شورا تقدیم ریاست شورا شد که درخواست کردیم در راستای وظایف نظارتی اعضای شوا طبق ماده ۸۰ تمام اسناد و مدارک پرداختی پیمانکار به شورا اعلام شود زیرا براساس گزارش های دریافتی از اردیبهشت لغایت شهریور ماه پیمانکار مربوطه مبلغ ۵۵ میلیون تومان اسناد کارکردی داشته است و درخواست ما صرفاً بر اساس وظایف نظارتی اعضای شورا است.

توسلی افزود: این موضوع همین طور در مورد باشگاه شاهین شهرداری نیز صدق می کند ما قصد جوسازی و حاشیه سازی  نداریم و فقط هدف ما، شفاف سازی بودجه و عملکرد در راستای بهبود روند کارها است که انتظار داریم طبق قانون به سوالات مطرح شده پاسخ داده شود.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما