کدخبر : 144994
یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۰
فاقددیدگاه
پرینت

کارهای اساسی مربوط به مدیریت شهری شیراز بر زمین مانده است

جنوب پرس:  نماینده ولی فقیه در فارس گفت: در شیراز طی سال‌های اخیر از نظر مدیریت شهری فعالیت‌هایی انجام شده اما هنوز بسیاری از کارهای اساسی بر زمین مانده است.

کارهای اساسی مربوط به مدیریت شهری شیراز بر زمین مانده است

به گزارش جنوب پرس ، آیت‌الله لطف‌الله دژکام در دیدار با رئیس و معاونان سازمان آتش‌نشانی شیراز که به‌مناسبت روز آتش‌نشانی و ایمنی برگزار شد، گفت: در شیراز در طول این چند سال گذشته از نظر مدیریت شهری حرکاتی انجام شده است ولی هنوز بسیاری از کارهای اساسی بر زمین مانده است که باید پیگیری شود.

وی با اشاره به ایستگاه‌های آتش‌نشانی در شیراز گفت: یک سوم ایستگاه‌هایی که لازم است در شیراز نداریم و از لحاظ آماری این تعداد خوب نیست و این مسئله یک ضعف جدی است و نیاز به جدیت شهر، شهرداری و شورای شهر در این مسئله دارد.

آیت‌الله دژکام بیان کرد: بحث ایمنی و خدماتی که از این جهت ارائه می‌شود می‌گویند حالا که پیش نیامده است و نیاز نیست اما وقتی پیش می‌آید خیلی جالب نیستقضیه پلاسکو را ببینید که چند شهید آتش نشان داشتیم و این برای کشور مناسب نیست.

امام جمعه شیراز تأکید کرد: در روز آتش نشانی و ایمنی باید توقعات منعطف شود به سمت مدیران شهری تا با توجه به امکانات خوبی که در اختیار مدیران شهر هست حداقل استانداردی که برای آتش نشانی شیراز لازم است، تأمین شود.

وی گفت: آتش‌نشانان حقیقتاً در موقعیت‌های مختلف با به خطر انداختن جان خود، جان مردم را نجات می‌دهند و حتی امکانات و خدمات عمومی که وجود دارد برای مردم حفظ و حراست می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در فارس افزود: همه ما می‌دانیم که آتش‌نشانی از مشاغل سخت است و حداقل کاری که می‌توانیم نسبت به دوستان انجام دهیم این است که ابراز کنیم می‌دانیم برای مردم خالصانه خدمت می‌کنید و از خدمات شما متشکریم.

آیت‌الله دژکام یادآور شد: طبیعت به‌صورت عادی همیشه درگیر بلایا بوده است و ما باید برای پیشگیری یا اطفای حریق طراحی و برنامه‌ریزی داشته باشیم و این کار از عرصه‌های جنگلی و محیط زیست پیرامونی شروع می‌شود و تا درون شهرها ادامه خواهد داشت.

امام جمعه شیراز در ادامه گفت: با توجه به اینکه آتش‌نشانی زیر مجموعه شهرداری است، گاهی خیال می‌کنیم باید خدماتش محدود به شهر باشد اما گمان نمی‌کنم توقع محدود به شهر باشد یعنی اگر هر جایی سانحه باشد مأموران زحمت‌کش آتش‌نشانی حضور دارند.

وی با یادآوری اینکه در کار آتش‌نشانی قاعدتاً آمادگی علمی و عملی لازم است، گفت: آمادگی بدنی هم نیاز است و یک آتش نشان در حد یک کماندو یا رنجر باید آمادگی بدنی داشته باشد تا در صحنه‌های سخت بتواند حضور داشته باشد و برای این کار باید زمینه فراهم کنیم.

آیت‌الله دژکام با تأکید بر اینکه توانایی علمی و تکنولوژیکی برای اطفای حریق باید به موازات گسترش شهرها اضافه شود، گفت: امروز شیراز کلان شهری است که از شرق تا غرب گسترده است و ممکن است در هر گوشه‌ای از شهر به شکلی حادثه‌ای رخ دهد، ساختمان‌ها و برج‌های بلند از یک طرف است و از طرف دیگر در شیراز باغ‌ها هم وجود دارند که گاهی آتش‌سوزی عمدی در آن‌ها رخ می‌دهد که آسیب‌های زیادی ایجاد می کند که باید نسبت به همه آن‌ها آمادگی و اشراف و تکنولوژی وجود داشته باشد.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه در فضای شیراز بخش آموزش باید با جدیت بیشتر دنبال شود و ایمنی در کارهای دیگر هم باشد، خطاب به آتش‌نشانان گفت: شما محدود به آتش هم نیستید. هر گونه کارهایی که جنبه سانحه و خلاف روال عادی دارد معمولاً شما کمک می‌دهید و گستره کار هم بیش از صرف آتش است و ما باید برای همه این موارد آمادگی لازم را کسب کنیم.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

اخبار ویژه کهگیلویه و بویراحمد