کدخبر : 144968
یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۱
فاقددیدگاه
پرینت

خط بطلان وزیر بر پروانه اشتغال نماینده شیراز/ رجبی: برای اینجانب افتخار بزرگی است!

جنوب پرس: پروانه اشتغال به کار رئیس سازمان نظام مهندسی به دلیل تخلفات عدیده توسط وزیر راه و شهرسازی ابطال شد که این موضوع، واکنش و انتقاد شدید فرج‌الله رجبی که همزمان نمایندگی مردم شیراز در مجلس را بر عهده دارد، به همراه داشت.

به گزارش جنوب پرس ، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی روز گذشته پروانه فعالیت رئیس سازمان نظام را به دلیل تخلفات عدیده و عدم رعایت ابلاغیه‌های این وزارتخانه باطل کرد.

در متن این ابلاغیه آمده است:

«جناب آقای دکتر مظاهریان معاون محترم مسکن و ساختمان با سلام

بازگشت به نامه شماره ۶۷۴۵ / ۲۱ / م. و / ۹۷ مورخ ۹۷.۷.۴ جنابعالی در خصوص گزارش تخلفات آقای مهندس فرج‌الله رجبی عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس و رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان (شورای مرکزی) بدینوسیله اعلام می‌دارد؛ پایبندی به قانون از هرکسی پسندیده است، از نماینده مجلس پسندیده‌تر. تخلف از قانون نیز از هر شخصی نکوهیده است، از نماینده مجلس نکوهیده‌تر.

با توجه به گزارش آقای دکتر مظاهریان مبنی بر شمارش تخلف‌های آقای مهندس فرج‌الله رجبی از قانون، مقررات و دستورالعمل‌های ابلاغی از سوی وزارتخانه و دستور تمرد به سازمان‌های استان‌ها و ایجاد اختلال در نحوه انجام فعالیت‌های مهندسی در سراسر کشور و هم چنین گزارش آقای مهندس رستمی مبنی بر عدم همکاری ایشان در جهت بازرسی و ارزیابی فعالیت‌های سازمان، به استناد بند ج. ماده ۲۳ آیین‌نامه قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، پروانه اشتغال به کار مهندسی ایشان به مدت یکسال تعلیق می‌گردد.»

پاسخ رجبی به وزیر راه

فرج الله رجبی رئیس سازمان نظام مهندسی نیز در واکنشی، با ارسال نامه به وزیر راه اظهار کرد:

جناب آقای دکتر آخوندی
وزیر محترم راه و شهرسازی
«احتراما نظر به مفهوم جنابعالی در خصوص تعلیق پروانه اشتغال اینجانب به شماره ۸۸، ۳۷۸، ۱۰۰، ۰۲ مورخ ۱۳۹۷، ۰۷۰۷ موارد زیر را اعلام می‌نماید:
۱_ اقدام مذکور برای اینجانب افتخار بزرگی است که به سبب حفظ امانت مهندسان کشور حاصل می‌گردد و محیط این است که توجه به منافع عمومی مستلزم عبور از منافع شخصی است.
۲_ اعلام نموده پایبندی به قانون از هر کسی پسندیده و تخلف از قانون نیز از هر شخصی به کوهی بهتر است آیا عدم ابلاغ دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های غیرقانونی جنابعالی تمرد و ایجاد اختلال در نحوه انجام فعالیت‌های مهندسی است آیا تجربه شما از خانم زیبنده است بدانید من در این مسئولیت باشم یا نباشم جنابعالی در این جایگاه باشید یا نباشید مهندسان کشور مربوط به این نوع رفتار‌ها نخواهند شد شورای مرکزی و هیئت مدیره‌ها به وظایف قانونی اخلاقی و حرفه‌ای خود کاملاً آگاهند و خردمندانه از امانت مهندسان کشور پاسداری خواهند نمود.
۳_ اینجانب از سوی رئیس‌جمهور محترم مستظهر به حکمی ۳ ساله‌ام، شایسته بود به منظور رعایت سلسله مراتب اداری و احترام به حکم تنفیذ این موضوع را به ایشان گزارش می‌فرمایید تا در صورت صلاحدید اقدامات بعدی صورت پذیرد بدیهی است تا اخذ تصمیم به رئیس‌جمهور اینجانب با اقتدار وظیفه قانونی و اخلاقی خود را به عنوان رئیس شورای مرکزی زمان نظام مهندسی ساختمان ادامه خواهند داد و از هرگونه مداخله غیرقانونی همکاران جنابعالی در امور سازمان ممانعت به عمل خواهند آورد همچنین حکم اخیر جنابعالی در جایگزینی عضو علی البدل انقلاب غیرقانونی و بالاتر می‌باشد.
۴_ نظر به اینکه جنابعالی عنقریب به کرسی وزارت مطبوعات تکیه خواهید کرد اکیداً توصیه می‌نمایند که امر سازمان نظام مهندسی و شورای مرکزی را به وزیر آینده محول نماید در پایان امیدوارم که طرح سوال اینجانب از جنابعالی در خصوص وضعیت نابسامان مسکن از سوءمدیریت آن وزارتخانه امضاء استیضاح رئیس جنابعالی و گزارش کمیسیون عمران در خصوص تخلفات جنابعالی از قانون نظام مهندسی ساختمان و آیین نامه اجرایی آن خاطر شما را مکدر ننموده باشد.»

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما