کدخبر : 144704
چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۲
فاقددیدگاه
پرینت

ویژه خواری محصول ساختار بنگاه‌های تولیدی دولتی است

جنوب پرس: نماینده مردم داراب و زرین‌دشت در مجلس شورای اسلامی گفت: وجود فساد مالی، رانت و ویژه خواری به دلیل ساختار بنگاه‌های تولیدی دولتی و شبه‌دولتی است.

به گزارش جنوب پرس ، رضا انصاری امروز در داراب اظهار داشت: برای تحقق کیفی سازی کالای ایرانی دولت باید دست از بنگاه‌داری بردارد.

وی با تأکید بر حضور بخش خصوصی در عرصه تولید داخلی ادامه داد: ساختار مالکیت بنگاه‌های تولیدکننده باید به سمت خصوصی‌سازی واقعی برود تا به دنبال آن نیروهای توانمند پای‌کار بیایند و با بروز استعداد و توانایی نیروی انسانی، کیفی سازی محقق می‌شود.

نماینده مردم داراب و زرین‌دشت در مجلس بیان کرد: برای تولیداتی نظیر مواد شوینده و مواد غذایی ورود بیش‌ازپیش بخش خصوصی کارآمدتر است و توان نیروی انسانی در این زمینه بیشتر نمود می‌یابد.

انصاری تصریح کرد: درزمینهٔ حمایت از کالای ایرانی نباید توپ را در زمین مردم بیندازیم و به فکر تغییر نگرش آن‌ها باشیم بلکه نگرش مدیران باید تغییر کند و برای تحقق این امر گیر اساسی مدیران هستند.

وی اضافه کرد: نوع سیاست‌گذاری و ایجاد زمینه رقابتی در فضای تولید، زمینه‌ساز حرکت به سمت بومی‌سازی و توجه عمومی به کالای ایرانی است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خاطرنشان کرد: مردم برای خرید دو پارامتر کیفیت و قیمت را در نظر می‌گیرند و هنگامی‌که کالایی کیفیت مناسب داشته باشد با استقبال عمومی مواجه می‌شود.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما