کدخبر : 144538
سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۱
فاقددیدگاه
پرینت

برپایی نمایشگاه گرافیک ۲ دانش‌آموز شیرازی

جنوب پرس: معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش‌وپرورش فارس گفت: آثار 2 هنرمند جوان شیرازی در نگارخانه ایمان و اندیشه در معرض دید علاقه‌مندان قرارگرفته است.

به گزارش جنوب پرس ، محمد نظری  اظهار داشت: آثار ۲ هنرمند خواهر و برادر شیرازی به نام‌های غزال و پارسا توانایی در نگارخانه ایمان و اندیشه اداره کل آموزش‌وپرورش برپا است.

وی با اشاره به اینکه راه‌اندازی نگارخانه ایمان و اندیشه راه برای دانش‌آموزان و فرهنگیان جهت ارائه آثار خود هموار شده است، افزود: نگارخانه ایمان و اندیشه از ابتدای تشکیل در ۲ بخش هنرهای تجسمی و دستی فعالیت خود را آغاز کرده که با استقبال هنرمندان جوانان روبه‌رو شده است.

کارشناس مسؤول فرهنگی و هنری اداره کل آموزش‌وپرورش فارس نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس خاطرنشان کرد: نگارخانه ایمان و اندیشه باهدف حمایت از فرهنگیان و دانش آموزان توانمند و متخصص در رشته‌های هنر‌های تجسمی و صنایع‌دستی راه‌اندازی شده است.

ابراهیم نجفی نژاد تصریح کرد: این نگارخانه از سال گذشته تاکنون ۲۴ نمایشگاه برپا کرده است که در حال حاضر نمایشگاه طراحی هنرمند جوان پارسا توانایی رتبه نخست کشوری رشته گرافیک در مسابقه‌های فرهنگی و هنری پرسش مهر سال تحصیلی ۹۶-۹۷ به مدت ۲ هفته از ۲ تا ۱۱ مهرماه در این نگارخانه برپا می‌شود.

وی بیان داشت: در این نمایشگاه از ۳۲ اثر دو هنرمند جوان شیرازی، ۲۵ اثر از پارسا و ۷ اثر از غزال توانایی در معرض بازدیدکنندگان قرارگرفته است.

هنرمند جوان شیرازی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس خود را دانش‌آموز پایه یازدهم از آموزشگاه شهید آوینی ناحیه ۴ شیراز معرفی کرد و افزود: تاکنون بیش از ۴۰ اثر طراحی کرده و نیز همچنان با تمام توان در ارائه گسترش هنر فعالیتم را ادامه می‌دهم.

پارسا توانایی اظهار داشت: آثار ارائه‌شده شامل تصویرسازی با عنوان رستگاری، در سوگ آتش‌نشانان، شخصیت‌سازی سرباز وظیفه، رد زون، داستان تهمینه، وسوسه شدن، ترکیب نقوش با عنوان زندگی به سبک ساده و جشن بادکنک‌ها با تکنیک‌های دیجیتال، سیاه‌قلم، تک‌خطی و راپید و ماژیک است.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما