اجرای طرح “ایران مهارت”در مدارس کهگیلویه و بویراحمد

کدخبر : 144522
سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۶
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح "ایران مهارت"در مدارس کهگیلویه و بویراحمد با هدف فرهنگ‌سازی در جهت مهارت‌آموزی برای ورود به بازار کار به دانش‌آموزان ارائه می‌شود.

به گزارش جنوب پرس [1] ، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کهگیلویه و بویراحمد، مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان از اجرای طرح “ایران مهارت”از ابتدای سال تحصیلی جدید در مدارس استان خبر داد.

فرج‌الله راد بیان داشت: جلسه مشترک در خصوص بررسی و تبیین اجرای طرح ایران مهارت با حضور مدیرکل آموزش و پرورش، معاونان و مسؤولان دو دستگاه در اداره‌کل آموزش و پرورش برگزار شد و مصوب شد که این طرح در سال تحصیلی ۹۷-۹۸ در مدارس استان ارائه شود.

وی اظهار داشت: یکی از پایگاه‌های مهّم و اصلی مهارت‌آموزی، مدارس است و اجرای طرح «ایران مهارت» با هدف فرهنگ‌سازی در جهت مهارت‌آموزی برای ورود به بازار کار به دانش آموزان ارائه می شود.

راد افزود: ۱۰ درصد مدارس دولتی و ۱۰۰ درصد مدارس غیر انتفاعی در این طرح قرار می‌گیرند و خانواده‌ها باید نگرش خود را نسبت به گرایش‌های تحصیلی دانش‌آموزان خود به سمت مهارت‌آموزی تغییر دهند.

وی تصریح کرد:در این طرح با توجه به نیاز و تقاضای دانش‌آموزان ۶۰ ساعت آموزش‌های مهارتی کوتاه مدت در بیش از ۱۰۰ حرفه در مدارس استان ارائه می‌شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در قالب این طرح، دانش‌آموزان به صورت کوتاه ‌مدّت در ساعات فوق برنامه مدارس با فعالیت‌های مهارتی و حرفه های شغلی برای ورود به بازار کار  آشنا شوند.

منبع:فارس


URLs in this post:

[1] جنوب پرس : http://jpnews.ir

Copyright © 2015 جنوب پرس. All rights reserved.