کدخبر : 144491
سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ - ۸:۳۶
فاقددیدگاه
پرینت

قاچاقچیان زغال خودروی منابع طبیعی فارس را به گلوله بستند

جنوب پرس: قاچاقچیان زغال درختان جنگلی به ایست بازرسی منابع طبیعی «کهمره سرخی» فارس شلیک کردند.

قاچاقچیان زغال خودروی منابع طبیعی فارس را به گلوله بستند

به گزارش جنوب پرس ، به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس، ایست بازرسی منابع طبیعی و آبخیزداری شیراز در منطقه «کهمره سرخی» هدف گلوله متخلفان و قاچاقچیان چوب و زغال جنگلی قرار گرفت.

محمود طهماسبی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شیراز گفت: در این حادثه افراد مسلح ناشناس ایست بازرسی منطقه کهمره سرخی شیراز را به رگبار بسته و بلافاصله متواری شدند.

وی گفت: خوشبختانه در این حادثه به کسی آسیب نرسید اما خسارت شدیدی به یک دستگاه خودرو سازمانی یگان حفاظت منابع طبیعی که هدف گلوله قلچاقچیان قرار گرفته بود، وارد شد.

طهماسبی در خصوص جزئیات این حادثه گفت: بلافاصله با هماهنگی های انجام شده با پاسگاه انتظامی روستای «ریچی» منطقه کهمره سرخی شیراز اقدامات لازم برای شناسایی و دستگیری متخلفان آغاز و اکیپ ویژه ای برای بررسی این موضوع به محل مورد نظر اعزام شد.

وی با اشاره به تلاشهای صورت گرفته برای شناسایی هویت اصلی مظنونان این حادثه گفت: براساس اظهارات و اطلاعات به دست آمده مشخص شد این متخلفان از افراد سابقه دار این منطقه بوده و دارای سوابق کیفری متعددی نیز هستند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شیراز افزود: بر اساس بررسی های انجام گرفته احتمال می رود یکی از این متخلفین از مظنونان اصلی شلیک گلوله به خودرو سازمانی منابع طبیعی فارس در سال گذشته است که در آن حادثه فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی فارس از ناحیه پا مورد اصابت گلوله قرار گرفته و به شدت مجروح شد.

وی با بیان اینکه رسیدگی به موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس امنیت استان قرار گرفته است، یادآور شد: در حال حاضر پرونده قضایی این حادثه تشکیل و برای صدور حکم و بررسی بیشتر جهت شناسایی محل اختفای مظنونان متواری شده به مراجع قضایی ارجاع شده است.

طهماسبی با اشاره به تمهیدات جدی و سختگیرانه منابع طبیعی در برخورد با متجاوزان و متخلفان اراضی ملی به ویژه در جنگلهای انبوه و ارزشمند بلوط منطقه کهمره سرخی شیراز گفت: نیروهای زحمتکش یگان حفاظت منابع طبیعی ضمن آمادگی و حضور همیشگی در عرصه با انجام عملیات های طاقت فرسا و گشت زنی های مداوم و بی وقفه از انفال و منابع طبیعی محافظت کرده و اجازه تعرض به متخلفان و سودجویان به این منابع ملی ارزشمند را نخواهند داد.

منطقه کهمره سرخی در فاصله حدود ۴۰ کیلومتری شیراز واقع شده و دارای ۸۰ هزار هکتار جنگل انبوه بلوط زاگرسی است.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما