کدخبر : 144407
دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ - ۹:۲۹
فاقددیدگاه
پرینت

در انتخاب استاندار فارس جوان‌گرایی و بومی بودن را ملاک قرار دهید

جنوب پرس: تشکل جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز با اشاره به دست‌به‌دست شدن کرسی مدیریت در میان سالمندان از وزیر کشور خواست تا استانداری جوان و بومی برای فارس انتخاب کنند.

به گزارش جنوب پرس ، تشکل جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز در نامه‌ای سرگشاده خطاب به وزیر کشور با گلایه از حضور افراد مسن در کسوت مدیریت و لجبازی‌های سیاسی در قبول مسئولیت، خواستار انتخاب استانداری جوان و بومی برای فارس شدند.

متن نامه بدین شرح است:

جناب آقای دکتر رحمانی فضلی

 وزیر محترم کشور

     سلام‌علیکم

نظر به تصویب قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان در دستگاه‌های دولتی و ایضاً تائید نهایی در شورای محترم نگهبان از سویی و از سویی دیگر تأکید دادستان محترم کل کشور مبنی بر اجرای شفاف و بدون اغماض قانون مذکور که نیاز به آن نه در زمان فعلی، بلکه بسیار پیش‌تر و در ابتدای دولت تدبیر و امید احساس می‌شد، نکاتی چند به حضورتان عرضه می‌شود، امید که شنیده‌شده و کارگشا افتد:

۱- استان فارس با حدود ۵ میلیون نفر جمعیت و بیش از ۱۲۲۰۰۰ کیلومترمربع وسعت، جایگاهی ویژه در بین استان‌های کشور به خود اختصاص داده اما متأسفانه این جایگاه ویژه با بی‌مهری از سوی دولت تدبیر و امید همراه بوده است، بی‌مهری که خروجی آن را می‌توان در تعطیل و یا نیمه تعطیل بودن بنگاه‌های تولیدی و ضعف اقتصادی به‌عنوان یکی از مؤلفه‌های قدرت دانست.

۲- انتصاب مدیریت ارشد استان فارس با وجود جمعیت غالب جوان که نرخ مشارکتش گواهی بر آمادگی فعالیت نیروی جوان آن در عرصه‌های تولیدی است، به‌گونه‌ای بوده که گویی جمعی از کانون بازنشستگان بر کرسی مدیریت جلوس کرده و این کسوت بین این سالمندان مدیریتی دست‌به‌دست می‌چرخد.

۳- متأسفانه با گذشت تقریباً ۶ سال از دولت تدبیر و امید شاهد به‌کارگیری سه استاندار در فارس بوده‌ایم که انتصاب برخی نه بر اساس شایستگی که بیشتر بر اساس حساب‌وکتاب‌های جناحی و به ادعای برخی تحلیل گران سیاسی، نوعی لج بازی صورت گرفته که قرینه این مدعا را می‌توان در جدال نمایندگان فارس در دور نهم مجلس با وزارت کشور مشاهده کرد!

۴- فارس با ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل فراوان سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی عرصه‌ای را فراهم آورده که اداره‌اش نه از عهده هرکس که از مرد میدان این عرصه بر خواهد آمد که در این زمینه فارس در قله بوده و از غنای نیروی انسانی مدیر و ‌مدبر برخوردار است که در به‌کارگیری استاندار جدید پیشنهاد می‌شود ضمن جوان‌گرایی، بومی بودن مدیر را نیز به بهترین نحو ممکن مدنظر قرار دهید.

۵- جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز متشکل از جوانان فعال، مؤمن و انقلابی با توجه به‌ضرورت اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان در کشور و خاصه تأکید بر اجرای هر چه سریع‌تر آن در استان فارس، آمادگی خود را برای تشریح بیشتر نظرات کارشناسانه در مورد انتصاب استاندار جدید فارس اعلام می‌دارد.

در پایان توفیق روزافزون برای همه خدمتگزاران صادق، دلسوز و مردمی را از خداوند منان مسئلت داریم.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما