کدخبر : 144368
یکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۸
فاقددیدگاه
پرینت

حکایت «عبدالله نبی‌زاده» عبرتی برای همه مسوولان فارس

جنوب پرس: نبی‌زاده آنقدر اهل تملق و گزافه‌گویی چندش‌آور بود که روزی به من گفت: «آقاشهاب، من موی ازاله آیت‌الله حائری هم نیستم»! او آنقدر به خلافکاری‌هایش افزود تا بالآخره خیاط هم در کوزه افتاد.

به گزارش جنوب پرس ،  حجت‌الاسلام شهاب حائری، فرزند مرحوم آیت‌الله حائری شیرازی

اخیراً که بحمدالله «عبدالله نبی‌زاده» که مدت‌های مدید شخصی محوری در دفتر امام‌جمعه شیراز در زمان امامت جمعه پدرم بود محکوم شد، به نقل چند خاطره در این زمینه می‌پردازم.

۱- در ۲ سال آخر امامت جمعه پدر یعنی نیمه ۸۵ تا اواخر ۸۷ که بنده مسوول‌دفتر آیت‌الله حائری شده بودم، روزی در مسجد نو زیر جایگاه در حالی که ایشان خطبه می‌خواندند نشسته بودم. آقای نبی‌زاده مسوول ستاد نمازجمعه بود و بنده بعد از ۱۷سال از قم آمده بودم شیراز؛ او به اصطلاح می‌خواست میزان اعتقاد و ارادت خود را به پدرم برساند و بعد از بیان مبالغه‌آمیز بسیار از نبوغ و … پدرم این جمله را گفت: «آقاشهاب، من موی ازاله آیت‌الله حائری هم نیستم»!

تملق و گزافه‌گویی چندش‌آورش خود دلیل مستقلی بود در مکتب اهل‌بیت بر ضرورت طرد او، اما اغلب مسوولان خصوصاً روحانیون میانه خوبی با اهل غلو دارند و باز اغلب با منتقدان و اهل صراحت دلشان صاف نیست!

۲- در دوران مسوولیتم با این مسئله مواجه شدم که هرگاه دستگاه‌های ذی‌ربط می‌خواستند با مفسدان اقتصادی که زمانی وابسته به پدر یا نزدیکان ایشان بودند برخورد کنند، آقای نبی‌زاده این افراد را به دیدار پدر می‌آورد و اینچنین القاء می‌کرد که دستگاه‌های ذی‌ربط قصد ضربه زدن به آبروی پدر را دارند.

همیشه منصوبین و منسوبینی که سوءاستفاده کرده‌اند، برای جلوگیری از حسابرسی با بدبین نمودن مسوولان سعی می‌کنند افراد مصلح را مفسد جلوه دهند!

پی‌نوشت: در تاریخ ۲۳ آذر ۸۶ پس از سختی‌های بسیار، با هماهنگی پدر که دیگر نسبت به خلاف‌کاری‌های عبدالله نبی‌زاده مجاب شده بود، در صفحه اول دو روزنامه کثیرالانتشار استانی در ربع صفحه اول (در اقدامی غیرمتعارف اما ضروری) به اطلاع مردم رسانده شد که ایشان هیچ‌گونه ارتباطی با دفتر امام‌جمعه و مجموعه‌های ذی‌ربط ندارد و رسماً از دستگاه قضاء خواسته شد با متخلف برخورد نماید.

عبدالله نبی‌زاده پس از پدر بر خلافکاری‌هایش افزود تا بالآخره خیاط هم در کوزه افتاد!

به گزارش خبرگزاری فارس، عبدالله نبی‌زاده از چهره‌های بانفوذی بود که با بسیاری از سیاسیون شیراز به‌ویژه در ایام انتخابات رفت‌وآمد داشت و به جرم تبدیل اراضی به باغشهر و واگذاری به افراد، به ۱۱ سال حبس محکوم شد. این چهره شاخص سیاسی از سال‌ها پیش شاکیان متعددی در ارتباط با این پرونده داشت.

 

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما