رونق گردشگری درگرو توسعه حمل‌ونقل هوایی است

کدخبر : 143938
یکشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۵
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت: رونق گردشگری و حرکت به سمت توریسم محوری منوط به توسعه حمل‌ونقل به‌ویژه حمل‌ونقل هوایی است.

به گزارش جنوب پرس [1] ، از داراب عنایت‌الله رحیمی صبح  امروز در جلسه شورای اداری داراب که با حضور جمعی از مدیران استانی و محلی برگزار شد، اظهار داشت: یکی از پارامترهای توسعه استان فارس توجه به حوزه حمل‌ونقل اعم از هوایی، جاده‌ای، ریلی و اهتمام برای تأمین زیرساخت‌های این حوزه است.

وی بیان کرد: به همین منظور پروژه‌های آزادراه‌، بزرگراه‌ و راه‌آهن در دستور کار قرار دارد که در این زمینه بزرگ‌ترین پروژه مربوط به اصفهان – شیراز به طول ۲۲۵ کیلومتر با ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا است.

این مسوول خاطرنشان کرد: اضافه شدن ایرلاین های جدید به خطوط حمل‌ونقل هوایی، توسعه سالن‌های پرواز داخلی و خارجی فرودگاه شیراز، تعیین سطوح پروازی جدید برای فرودگاه‌های جهرم، لار و لامرد نیز در دستور کار قرار دارد.

رحیمی گفت: فرودگاه داراب نیز ازلحاظ توجیه فنی و اقتصادی شرایط مناسبی دارد و در آینده این  فرودگاه مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وی اظهار داشت: بزرگ‌ترین مشکل موجود، آب‌رسانی به مناطق خشک استان است  و با توجه به خشک‌سالی و کاهش بارندگی این موضوع بر معیشت مردم تأثیر منفی برجای گذاشته است.

رحیمی افزود: بیشترین حجم مصارف آب به کشاورزی اختصاص‌یافته و منابع آبی نظیر رواناب و آب‌های زیرزمینی در این زمینه برداشت بی‌رویه‌ای داشته‌اند بنابراین کشاورزی در اقلیم‌های خشک باید به سمت مکانیزه شده و روش‌های علمی برود.

معاون عمرانی استانداری فارس با اشاره به وضعیت خط مرزی داراب – استهبان از مردم داراب خواست خود را درگیر ظواهر نکنند و گفت: امروز در سطح جهان مرزها در حال فروریزی است همان‌طور که مفاهیمی نظیر پول و بانک در حال فروپاشی است و ارز دیجیتال وارد عرصه چرخه اقتصادی می‌شود، مرز نیز مفهومی است که در آینده منسوخ می‌شود.

وی تصریح کرد: اصلاح خط مرزی هم برای داراب مطرح است و هم برای استهبان و در این زمینه یک‌طرفه به قاضی نمی‌رویم و باید حق و عدالت را در نظر بگیریم اما خطوط فرضی بر معیشت مردم تأثیر ملموسی ندارد.

رحیمی  بابیان اینکه چنان چه مردم داراب در این زمینه حق داشته باشند از آن دفاع می‌کنیم، اضافه کرد: به‌جای برپایی تجمع برای اصلاح خط مرزی، اجازه بدهید این موضوع در کانال قانونی خود پیگیری شود.

وی بیان کرد: قیر موردنیاز برای پروژه‌های راه داراب که در مرحله آسفالت قرار دارند تا پایان آبان ماه جاری تأمین می‌شود.

در تأمین حق آبه داراب منافع مردم را لحاظ می‌کنیم

در ادامه این مراسم مدیرعامل آب منطقه‌ای استان فارس گفت: درزمینهٔ تأمین حق آبه داراب منافع اکثریت مردم را لحاظ می‌کنیم.

حمیدرضا دهقانی افزود: پروژه برق‌رسانی استهبان ارتباطی به داراب ندارد چراکه انتقال دیتا پیش‌ازاین از طریق سیستم ماهواره صورت می‌گرفت و اکنون توسط کابل انجام می‌شود.

وی اظهار داشت: در این تصمیم‌گیری فنی نه سازمان آب منطقه‌ای و نه شرکت برق‌کاری به داراب فسا یا استهبان نداشته و همه در شرایط مساوی قرار دارند.

مدیرعامل آب منطقه‌ای فارس بیان کرد: در اختلافات مرزی نباید آب را دخیل کنیم و دوستی دو شهرستان نباید به خاطر موضوعات جزئی خراب شود!

دهقانی خاطرنشان کرد: اعتبارات اختصاص‌یافته به حوزه آب  تا پیش از این در حدود ۴ میلیارد تومان بود و اکنون با پیگیری نماینده داراب این اعتبارات به ۳۴ میلیارد تومان افزایش‌یافته است.

توسعه راه‌های روستایی داراب

مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس نیز در جلسه شورای اداری داراب اظهار داشت: طرح‌های روستایی شهر داراب توسعه مناسبی داشته است و امیدواریم دیگر پروژه‌ها نیز به‌موازات راه‌های روستایی، پیشرفت

تکاور ادامه داد: پروژه داراب – جنت شهر مدتی تعطیل‌شده بود اما طی چند ماه اخیر به‌طور مستمر کار انجام می‌شود و اکنون در مرحله آسفالت قرار دارد.

وی تصریح کرد: پیمانکارانی که روند کارشان کند است باید عملکرد خود را سرعت داده و پروژه‌ها را در زمان تعیین‌شده تحویل دهند.

مدیرکل راه و شهرسازی فارس خاطرنشان کرد: نماینده داراب برای اعتبارات حوزه راه بسیار پیگیر است و این اعتبارات در داراب افزایش‌یافته باوجوداینکه در مناطق دیگر استان با کاهش اعتبار مواجه هستیم.

تکاور بیان کرد:  در حال حاضر ۵۰ میلیارد تومان بدهی به پیمانکاران داریم و تاکنون نتوانسته‌ایم معوقات آن‌ها را پرداخت کنیم.

منبع:فارس


URLs in this post:

[1] جنوب پرس : http://jpnews.ir

Copyright © 2015 جنوب پرس. All rights reserved.