کدخبر : 143934
یکشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۴
فاقددیدگاه
پرینت

اجحاف حق داراب در حوزه راه‌سازی/ پیمانکاران ضعیف را کنار بزنید

جنوب پرس: نماینده مردم داراب و زرین‌دشت در مجلس شورای اسلامی گفت: پیمانکارانی که پروژه‌های راه داراب را غیرمسوولانه و ضعیف پیش می‌برند، باید کار را رها کرده و پروژه‌ها به شرکت دیگری محول شود.

به گزارش جنوب پرس ، رضا انصاری صبح امروز در جلسه شورای اداری داراب که با حضور جمعی از مدیران استانی و محلی برگزار شد، اظهار داشت: پیمانکاری که باوجود شرایط موجود، فوق‌العاده غیرمسوولانه رفتار کرده است باید برود و این مسئله مورد تأکید ما است.

وی ادامه داد: شرکت خاک کوب با عملکرد ضعیف خود در حوزه راه‌سازی به داراب ضربه زده و به لحاظ امنیتی نیز برای این شهرستان مشکل ایجاد کرده است.

نماینده مردم داراب در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بر اساس شاخص‌های موجود طی  سال‌های گذشته در حوزه راه‌سازی، اجحاف بسیاری در حق داراب شده است به همین منظور اجرای پروژه‌های این حوزه باید باکیفیت مطلوب تسریع یابد.

 انصاری گفت: در حال حاضر اعتبار پروژه شهرک بازرگان به طول ۱۲ کیلومتر دریافت شده و اعتبار راه روستایی زرین‌دشت – قلعه بیابان که جنت شهر، رستاق و فورگ نیز می‌توانند از آن استفاده کنند نیز تعیین‌شده است.

 وی تصریح کرد: پروژه راه داراب – جنت شهر به‌گونه‌ای پیش رفت که بهره‌برداری از آن دیگر دلچسب نیست و مطالعات ۲۰ کیلومتر بعدی این محور آغازشده و تا چند ماه آینده تکمیل می‌شود.

نماینده مردم داراب در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به‌تازگی درزمینهٔ راه‌سازی قراردادهای خوبی منعقدشده همچنین راه‌های آماده آسفالت نیز تأمین قیر می‌شوند.

انصاری بیان کرد: درزمینهٔ اصلاح خط مرزی و برق‌رسانی در این منطقه با استانداری جلساتی داشته‌ایم تا مردم داراب به حقوق خود دست یابند.

توزیع امکانات استان عادلانه باشد

امام‌جمعه داراب نیز در این جلسه با تأکید بر لزوم توجه به توزیع عادلانه امکانات استان فارس گفت: میراث فرهنگی شهرستان داراب با قدمت و شناسنامه فاخر نیازمند حمایت استانداری فارس است و ضمن قدردانی از خدمات دولت، توصیه ما این است که در این حوزه نیز گوشه چشمی به داراب داشته باشند.

 حجت‌الاسلام رضا صادقی تصریح کرد: ضعیف‌ترین جاده‌های استان مربوط به داراب است و چنان چه ضعف کار از پیمانکار پروژه‌ها است، پیمانکار باید عوض شود.

وی بیان کرد: جاده داراب – جنت شهر تبدیل به استخوان‌لای‌زخم شده است و اکنون حدود شش سال از اجرای آن می‌گذرد درحالی‌که هنوز تکمیل‌نشده است!

امام‌جمعه داراب با اشاره به وضعیت نابه‌سامان توزیع آب در داراب گفت: پروژه آب‌رسانی به داراب در دولت احمدی‌نژاد راه‌اندازی شد اما از آن زمان تاکنون هنوز قطره‌ای آب وارد شبکه آب‌رسانی نشده و در بسیاری از نقاط داراب مردم در طول شبانه‌روز حداکثر ۶ ساعت از آب‌لوله‌کشی بهره‌مند هستند.

صادقی تداوم نمایندگان فسا، جهرم و استهبان و نی‌ریز را سبب پیشرفت این شهرها دانست و افزود: مرحوم دوگانی نماینده مردم فسا، سقایی نماینده مردم نی‌ریز و استهبان و رضایی نماینده مردم جهرم از نمایندگان تأثیرگذار استان فارس بوده و هستند و دوام نمایندگی از دلایل موفقیت آن‌ها است.

وی بابیان اینکه پروژه‌های راه‌سازی و دیگر پروژه‌های عمرانی باثبات نمایندگان روند اجرایی بهتری دارند، ادامه داد: نماینده‌ای که سه یا چهار دوره در مجلس حضورداشته کارایی بهتری نیز دارد و متأسفانه در داراب مدیریت و نمایندگی ثبات ندارد و این موضوع عدم پیشرفت داراب را به دنبال داشته است.

لزوم نظارت بر روند کار پیکانکاران

فرماندار داراب در جلسه شورای اداری شهرستان گفت: مشکلات بسیاری در حوزه راه داراب وجود دارد که از مدیرکل راه و شهرسازی درخواست داریم که بر روند کار شرکت‌ها و پیمانکاران پروژه‌های راه داراب نظارت جدی داشته باشد.

علی مظفری افزود: در داراب دو شرکت قوی  و مستمر کار می‌کنند و دو شرکت دیگر ضعیف هستند و توان کارایی ندارند.

وی بیان کرد: راه روستایی مروارید – یردانجیر که به دلیل نبود قیر در هفته دولت بهره‌برداری نشد، در آینده نزدیک به بهره‌برداری می‌رسد.

فرماندار داراب با اشاره به تبعیض درروند بهره‌برداری از سد رود بال تصریح کرد: چنانچه بالادستی‌ها از سد رودبال بهره‌مند می‌شوند، پایین‌دستی‌ها نیز حق بهره‌برداری دارند و اگر داراب حق استفاده ندارد این شرایط برای استهبان نیز باید در نظر گرفته شود.

مظفری تصریح کرد: اعتبارات فرودگاه داراب  اندک است و چنان چه روند تخصیص اعتبار به این شکل باشد تا ۲۰ سال دیگر نیز شاهد راه‌اندازی فرودگاه نیستیم.

وی افزود: با توجه به اینکه فرودگاه داراب چارت امنیتی و اجرایی دارد در سال جاری درخواست بهره‌برداری از آن را داریم.

مظفری گفت: بیمارستان داراب و کادر اجرایی آن مردم را کلافه و ناراحت کرده و در این زمینه مکاتباتی با علوم پزشکی استان داشته و انتظار ما رسیدگی به وضعیت نامطلوب موجود است.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما