کدخبر : 143928
یکشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۹
فاقددیدگاه
پرینت

راه‌اندازی آمبولانس دریایی پیشرفته در استان بوشهر

جنوب پرس: استاندار بوشهر با اشاره به اینکه ایجاد و ساخت ۶۰۰ تخت بیمارستانی در استان در حال اجراست، گفت: راه‌اندازی آمبولانس دریایی پیشرفته از برنامه‌های مهم حوزه درمانی و امدادی بوشهر است.

به گزارش جنوب پرس ، به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری بوشهر، عبدالکریم گراوند در آیین افتتاح نخستین اورژانس هوایی استان بوشهر با حضور معاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان اینکه خدمات درمانی و امدادی در استان افزایش یافته است، اظهار کرد: با اجرای طرح تحول نظام سلامت ضمن توسعه زیرساخت‌های درمانی، خدمات گوناگون حوزه سلامت در شهرها و روستاهای استان بوشهر افزایش یافت.

وی، افتتاح  اورژانس هوایی استان بوشهر را در راستای ارتقاء حوزه سلامت و تسریع خدمات امدادرسانی دانست و تصریح کرد: با افتتاح پایگاه اورژانس هوایی بوشهر محدودیت شعاع پروازی در ارائه خدمات امداد هوایی برداشته شد و بالگرد  مستقر در این پایگاه اورژانسی با شعاع پروازی بالا تمام استان بوشهر را پوشش می‌دهد.

استاندار بوشهر با اشاره به اینکه پایگاه اورژانسی هوایی بوشهر به نقاط دریایی هم امداد رسانی می‌کند افزود: این بالگرد دارای تجهیزات مدرن و پیشرفته امدادی است که شبانه‌روز در خدمت مردم و جامعه هدف است.

گراوند از راه‌اندازی آمبولانس دریایی پیشرفته در استان بوشهر خبرداد و بیان کرد: با توجه به اینکه استان بوشهر دارای جزایر متعدد و سکوهای نفتی و گازی مختلفی در خلیج فارس است و این نقاط نیازمند خدمات بهداشتی و درمانی و امدادی هستند که پیگیری راه‌اندازی آمبولانس دریایی پیشرفته از برنامه‌های مهم  استان بوشهر است.

وی، به برنامه‌های درمانی در دست اجراء پرداخت و افزود: پروژه‌های بیمارستانی متعدد در استان بوشهر با ۶۰۰ تخت بیمارستانی در حال اجراء است که با افتتاح این پروژه‌های درمانی این استان به استاندارد لازم در حوزه سلامت و درمان دست می‌یابد.
منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما