کدخبر : 143644
چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۴
فاقددیدگاه
پرینت

کتابخانه‌های عمومی فسا تجهیز می‌شوند

جنوب پرس: مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس از تجهیز کتابخانه‌های فسا خبر داد و گفت: بهره‌برداری از کتابخانه عمومی جلیان، کلنگ‌زنی کتابخانه عمومی شهر نوبندگان که یکی از شهرهای فاقد کتابخانه در استان است و بازسازی کتابخانه عمومی شهید جاویدی شهر فسا در آینده نزدیک انجام می‌شود.

به گزارش جنوب پرس ، روح‌الله منوچهری صبح امروز در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان فسا که به منظور بررسی پروژه‌های کتابخانه‌ای این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: کتابخانه های عمومی شهرستان فسا در مقایسه با سال گذشته، رشد مطلوبی را در زمینه امانت، عضو و فضای فیزیکی داشته و این نتیجه مصوبات انجمن کتابخانه‌های عمومی و اجرای آن توسط مجریان است.

وی همچنین با اشاره به پرداخت منظم اعتبارات نیم درصد کتابخانه‌های عمومی در فسا، برگزاری جلسات گوناگون با مسوولان شهرستان را مثبت ارزیابی کرد و افزود: در چند ماه اخیر جلسات گوناگونی با فرماندار، نماینده مجلس، شهردار و رئیس شورای شهر فسا برگزار شده که مهم‌ترین نتایج آن توجه بیشتر به اعتبارات نیم درصد کتابخانه‌های عمومی و پرداخت منظم آن توسط شهرداری‌های فسا و همچنین انجام پروژه‌های عمرانی در این شهرستان است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس در این دیدار با تأکید به نیاز شهرستان فسا به افزایش سرانه زیربنایی کتابخانه‌های عمومی، از افتتاح و بهره‌برداری کتابخانه عمومی روستای جلیان در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: بهره‌برداری از کتابخانه عمومی جلیان، کلنگ‌زنی کتابخانه عمومی شهر نوبندگان که یکی از شهرهای فاقد کتابخانه در استان است و بازسازی کتابخانه عمومی شهید جاویدی شهر فسا در آینده نزدیک انجام می‌شود.

وی در ادامه به تجهیز تمامی کتابخانه‌های عمومی فسا به وسایل چوبی مورد نیاز، وسایل گرمایشی و سرمایشی و منابع کتاب کودک اشاره کرد.

فرماندار ویژه شهرستان فسا نیز در ادامه این نشست ضمن قدردانی از مجموعه کتابخانه‌های عمومی شهرستان در پیگیری ایجاد و فضاسازی کتابخانه‌ها و برگزاری برنامه‌های فرهنگی تأثیرگذار در افزایش عضو و ترغیب افراد، بر ادامه این فعالیت‌ها تأکید کرد و گفت: ضروری است انجام برنامه‌های ترویجی کتابخوانی ادامه داشته باشد تا شاهد ترقی و رشد کتاب و کتابخوانی در سطح شهرستان باشیم.

سلیمان کرمی همچنین از همکاری خوب شهرداری فسا در پرداخت نیم درصد قدردانی کرد و افزود: شهرداری‌ها به عنوان یکی از متولیان ترویج فرهنگ در جوامع مختلف، نقش انکار ناپذیری در زمینه تقویت کتابخانه‌ها و رسیدن جامعه به اهداف متعالی و ارزشمند دارند.

وی افزود: شهرستان فسا پیشینه‌ای درخشان در امور فرهنگی و تربیت بزرگان در حوزه کتاب و قلم دارد و این مسئله سبب می‌شود که مردم در زمینه ساخت و تجهیز کتابخانه‌های عمومی مشارکت داشته باشند.

رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان فسا خاطرنشان کرد: کار کردن در حوزه کتاب و کتاب خوانی، نباید محدود و کمرنگ شود و هر چقدر در این حوزه کار شود، قطعاً جامعه‌ای پویا، سالم، آگاه و پیشرفته خواهیم داشت.

وی ادامه داد: در جامعه‌ای که از فرهنگی غنی و تاریخی باشکوه و چهره‌های علمی و فرهنگی برخوردار است، کاهش سرانه مطالعه، توجیه پذیر نیست و باید فرهنگ مطالعه از کودکی در خانواده‌ها نهادینه شود.

کرمی در پایان بر تشکیل جلسات انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان به صورت منظم تأکید و خاطرنشان کرد: جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان، در فاصله زمانی دو ماه با حضور تمامی اعضا و مسوولان تشکیل خواهد شد؛ زیرا این جلسات می‌تواند به فرهنگ کتاب و کتابخوانی کمک کند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما