کدخبر : 143631
چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۴
فاقددیدگاه
پرینت

آموزش بیش از ۲۰ هزار دانش آموز بوشهری به عنوان سفیر سلامت در مدارس

جنوب پرس: معاون آموزش و پرورش بوشهر از آموزش بیش از ۲۰ هزار دانش آموز این استان به عنوان سفیر سلامت در مدارس خبر داد.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر اظهار کرد: در سال تحصیلی گذشته بیش از ۲۰ هزار دانش آموز استان به عنوان سفیر سلامت در مدارس آموزش دیده اند.

به گزارش جنوب پرس ، حسن قلندری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ملاک سنجش و توسعه‌یافتگی در کشورهای مختلف جهان رشد شاخص های آموزشی و بهداشتی است، اظهار داشت: در این زمینه با همکاری دانشگاه علوم پزشکی کارهای خوبی در مدارس آغاز کرده‌ایم.
وی از آموزش به بیش از ۲۰ هزار دانش آموز استان به عنوان سفیر سلامت در مدارس آموزش در سال تحصیلی گذشته خبر داد و افزود: ١۵ درصد از دانش آموزان سه دوره تحصیلی به عنوان سفیر سلامت دانش آموزی در مدارس استان فعال هستند.
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر اضافه کرد: وظیفه اصلی سفیران سلامت ترویج فرهنگ سلامت و تندرستی در بین دانش آموزان و همچنین بین خانه و مدرسه است.
وی گفت: در سال تحصیلی گذشته بیش از هزار و ۶۰۰ اثر دانش آموزی در رشته های نقاشی، عکاسی، انشاء و داستان نویسی با موضوع سلامت و تندرستی از شهرستان ها و مناطق ١٨ گانه استان به اداره کل ارسال شد که هیات داوران پس از بررسی آنها، آثار برگزیده را برای ارسال به وزارتخانه مشخص کرد.
قلندری اضافه کرد: اثر سحر آصفی‌پور دانش‌آموز هنرستان ریحانه شهر بوشهر در رشته عکاسی به عنوان رتبه برتر جشنواره سفیران سلامت دانش آموزی کشور انتخاب شد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما