کدخبر : 143626
چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۳
فاقددیدگاه
پرینت

اعلام برنامه‌های اداره ارشاد بوشهر در دهه اول محرم

جنوب پرس: معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر برنامه های دهه اول ماه محرم اداره کل و موسسات قرآنی را اعلام کرد.

به گزارش جنوب پرس ، به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، عبدالرضا عالی پور گفت: محرم و عاشورا حماسه انسان‌های پاک دل و راست قامتی است که ضمن لبیک عاشقانه به وصل الهی، در راه دین از جان گذشتند.

وی با اشاره به اینکه ترویج فرهنگ عاشورا از الزامات دنیای امروزی است، افزود: ویژه برنامه های متنوعی در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و موسسات قرآنی با هدف تبیین و تعمیق فرهنگ عاشورا در سراسر استان برنامه ریزی شده است.
معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر  بیان کرد: مسابقه کتبی ایثار و شهادت ویژه کارکنان، قرائت زیارت پرفیض عاشورا و سخنرانی در این راستا صبح هر روز در نماز خانه اداره کل، مسابقه شفاهی هر روز صبح همزمان با قرائت زیارت عاشورا، شب شعر عاشورا و نمایشگاه عکس محرم از برنامه های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان است.
وی ادامه داد: از جمله برنامه های موسسات قرآنی استان می توان به برگزاری مجالس و محافل انس با قرآن با موضوع آیات مرتبط با امام حسین علیه السلام، مسابقه بزرگ تفسیر و حفظ سوره مبارکه فجر با محوریت آیات آخر سوره، برپایی مراسمات سخنرانی و مداحی با موضوع کربلا، اجرای گروه سرود و تواشیح و مدح و ثنای امام حسین علیه السلام و اصحاب آن حضرت، برگزاری گروه های هنری نمایش تعزیه و سوگواری محرم، اکران فیلم ها و مستند های مرتبط با ایام محرم، ساخت و توزیع کلیپ و تیزرهای اخلاقی و اجتماعی مرتبط با ایام محرم و مسابقه بزرگ کتبی استانی بصیرت و حماسه حسینی اشاره کرد.
عالی‌پور با اشاره به اینکه مجالس تعزیه خوانی از سوی ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ها برگزار می شود، تصریح کرد: نمایشگاه نقاشی کودک با موضوع محرم، نمایشگاه سیار کتاب عاشورا، سوگواره استانی نوحه‌های پامنبری، نشست های بصیرتی عاشورا، همایش شیرخوارگان حسینی، شب شروه، سوگواره عطش و تجمع هیات های عزاداری بخشی دیگر از برنامه های ادارات شهرستان است.
معاون قرآن و عترت اداره کل همچنین خاطرنشان کرد: برنامه هایی ویژه در انجمن های سینمای جوانان، نمایش و موسیقی تدارک دیده شده که علاقمندان می توانند در سایت هر انجمن مشاهده کنند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما