کدخبر : 143579
چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۹:۳۳
فاقددیدگاه
پرینت

مسئولان با نگاهی ویژه آینده‌ای روشن برای مردم بوشهر ترسیم کنند

جنوب پرس:  نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: مردم بوشهر مردمان بزرگی هستند که باید مسئولان با نگاه ویژه آینده ای روشن را برای آنها ترسیم کنند.

مسئولان با نگاهی ویژه آینده‌ای روشن برای مردم بوشهر ترسیم کنند

به گزارش جنوب پرس ، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری عصر سه‌شنبه در نشست تدوین نقشه جامع فرهنگی استان بوشهر اظهار داشت: در راستای دستیابی به توسعه هر جامعه باید نگاه ویژه‌ای به مسائل فرهنگی داشته باشیم.

وی بر توجه به حوزه علم و فناوری برای حرکت در مسیر توسعه تاکید کرد و ادامه داد: در ترسیم نقشه جامع فرهنگی یکی از بارزترین نکات که باید مورد توجه قرار بگیرد، داشتن افق و چشم‌انداز است.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه هر جامعه برای توسعه و پیشرفت باید برای سال به سال برنامه مدون داشته باشد، اضافه کرد: تدوین نقشه جامع فرهنگی استان یک کار و تحول عظیم است که می‌تواند علاوه بر شناسایی ظرفیت‌های فرهنگی، آینده استان را نیز معرفی کند.

وی با اشاره به اینکه فرهنگ مناطق جنوب کشور یک فرهنگ خاص است، تصریح کرد: فرهنگ مانند هوا است که اگر آلوده شود باید همه دست در دست هم برای حل آن مشکل تلاش کنند.

آیت الله صفایی بوشهری با اشاره به اینکه فرهنگ دارای دو بخش عمومی و تخصصی است بیان کرد: باید با توجه به جایگاه ویژه فرهنگ و قرار گرفتن در معرض آسیب‌های اجتماعی مسئولین نگاه ویژه‌ای به فرهنگ داشته باشند.

وی با بیان اینکه استان بوشهر در عرصه فرهنگی به عنوان یک الگو انتخاب شده است، تصریح کرد: مردم بوشهر مردمان بزرگی هستند که باید مسئولان با نگاه ویژه آینده ای روشن را برای آنها ترسیم کنند.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما