کدخبر : 143485
سه شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۴
فاقددیدگاه
پرینت

سومین جشنواره مطبوعات و رسانه‌های استان خوزستان برگزار می‌شود

جنوب پرس:  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان گفت: سومین جشنواره مطبوعات و رسانه‌های استان خوزستان در سه بخش تخصصی، ویژه و موضوعی به همت اداره کل ارشاد و خانه مطبوعات استان برگزار می شود.

سومین جشنواره مطبوعات و رسانه‌های استان خوزستان برگزار می‌شود

به گزارش جنوب پرس ، محمد جوروند در خصوص اهداف برگزاری این جشنواره اظهار کرد: ارتقای محتوای کیفی نشریات و تقویت روزنامه‌نگاری حرفه‌ای، ارج نهادن به تلاش‌های صادقانه خبرنگاران و روزنامه‌نگاران و ایجاد نشاط و افزایش رقابت موثر و سازنده در تعالی و توسعه مطبوعات استان از اهم اهداف برگزاری جشنواره مطبوعات خوزستان است.

 وی افزود: اصحاب رسانه استان خوزستان می توانند آثار خود را در بخش‌های تخصصی از جمله سرمقاله و یادداشت، عکس، گرافیک و صفحه‌آرایی، تیتر، خبر، مصاحبه و گزارش در جشنواره شرکت دهند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: بخش ویژه جشنواره مطبوعات استان خوزستان با موضوع شعار سال ۹۷ (حمایت از کالای ایرانی) و بخش موضوعی جشنواره با عناوین مسائل زیست‌محیطی خوزستان و مدافعان حرم دو بخش دیگری هستند که جامعه رسانه استان می توانند آثار خود را با این مضامین به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.

رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات استان خوزستان نیز  پیرامون ضرورت برگزاری جشنواره‌ی مطبوعات بیان کرد: اگر جشنواره‌ مطبوعات کارکردهای تعریف شده خود را داشته باشد و بتواند قابلیت‌های افراد و رسانه‌ها را به‌نمایش بگذارد، در ضرورت برگزاری‌ آن نباید تردید کرد.

حسین حسین نژادیان در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: جشنواره مطبوعات فرصتی برای ایجاد انگیزه در میان خبرنگاران برای ارائه‌ آثار کیفی است؛ همچنین این جشنواره می‌تواند با ایجاد فضای رقابتی مقدمه‌ای برای ارتقای کیفیت آثار تولیدی در رسانه‌ها باشد؛ بنابراین درپی آن، محتوا و عمق مطالب در رسانه‌ها نیز رو به افزایش خواهد گذاشت.

وی در خصوص شرایط و مقررات شرکت در جشنواره بیان کرد: آثار ارسالی باید از تاریخ ۱۳۹۶/۰۴/۰۱ تا ۱۳۹۷/۰۷/۱۵ در مطبوعات مکتوب استانی، واحد مرکزی خبر صدا و سیما خوزستان، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری، ضمائم نشریات سراسری و یا صفحات استانی دارای مجوز استان منتشر شده باشند.

رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات استان خوزستان افزود: آثار جشنواره صرفا از طریق آدرس سایت pressfestival.irپذیرش می‌شود که به صورت زیر پورتال و با پیش‌وند نام استان، تنظیم و به صورت کامل در فراخوان منتشر می‌شود و هر متقاضی می‌تواند تنها در دو بخش و در هر بخش سه اثر را ارائه دهد، در صورت ارسال آثار بیشتر، دبیرخانه جشنواره آثار دریافتی را به صورت تصادفی انتخاب و بقیه را حذف خواهد نمود.

 حسین نژادیان تاکید کرد: علاقه مندان به شرکت در جشنواره می‌توانند آثار خود را از یکم  تا بیست مهرماه در آدرسpressfestival.ir بارگذاری کنند.

وی تصریح کرد: متن کامل فراخوان با جزئیات بیشتر برای انتشار در اختیار رسانه های استان قرار داده می شود.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما