کدخبر : 143277
دوشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۰
فاقددیدگاه
پرینت

جشنواره قصه گویی در کانون پرورش فکری فارس برگزار می شود

جنوب پرس:  بیست و یکمین جشنواره بین المللی قصه گویی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می شود.

جشنواره قصه گویی در کانون پرورش فکری فارس برگزار می شود

به گزارش جنوب پرس ، کانونی ها معتقدند خوب زندگی کردن تمرین می خواهد» و همین را به عنوان شعار امسال کانون برگزیده اند.

بر این اساس، بیست و یکمین جشنواره بین المللی قصه گویی نیز تمرین زندگی است که برای تحقق این هدف(قصه زندگی من) به عنوان موضوع این جشنواره انتخاب شده است؛ در همین راستا جشن های قصه گویی با شور و شوق فراوان در مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سراسر استان در حال برگزاری است و در آن افزون بر اعضا و مربیان کانون، مادربزرگ ها، پدر بزرگ ها، اولیای تربیتی، دانش آموزان و والدین نیز به روایت قصه می پردازند.

بر اساس این گزارش، تفاوت اصلی بیست و یکمین جشنواره بین المللی قصه گویی  با جشنواره‌های قبلی، بخش قصه‌های ۹۰ ثانیه‌ای است که عموم مردم می‌توانند قصه‌های خود از غم‌ها و شادی‌های زندگی را در این مدت زمان روایت کنند و فیلم قصه گویی خود را ارسال کنند.

جشنواره بیست و یکم قصه گویی در چهار مرحله استانی­، منطقه­‌ای­، ملی و بین‌المللی برگزار می شود که در بخش استانی‌ پس از بررسی آثار و رقابت قصه‌گویان در این مرحله­، برگزیدگان برای شرکت در مراحل بعدی آماده می شوند.

در بخش منطقه­‌ای ‌­رتبه­‌های اول تا پنجم هر استان به مرحله‌­ منطقه­‌ای راه می یابند و با برگزیدگان دیگر استان­‌های منطقه رقابت می‌کنند که در نهایت رتبههای اول تا پنجم هر منطقه به بخش ملی راه خواهند یافت‌.

در بخش ملی‌ جشنواره بیست و یکم نیز برگزیدگان مناطق پنجگانه‌ ­که در مجموع ۲۵ نفر هستند، در بخش ملی با هم به رقابت پرداخته و رتبه‌­های اول تا سوم معرفی و تجلیل ­خواهند شد.

در بخش بین­‌الملل نیز برگزیدگان جشنواره‌­های گذشته در مراحل ملی­، بین­‌المللی و منطقه­‌ای دوره­‌های اول تا بیستم در دبیرخانه­‌ی مرکزی داوری خواهند شد.

بیست‌ویکمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در سه بخش تخصصی، عمومی (‌فیلم ۹۰ ثانیه‌­ای­، قصه ‌گویی فراگیر) و بخش علمی(مقاله‌نویسی) برگزار خواهد شد که در بخش ملی‌ دختران و پسران (۱۴ تا ۱۸ سال)، زنان و مردان(‌۱۸ سال به بالا) و مادربزرگ­‌ها و پدربزرگها می‌توانند شرکت کنند و در بخش بین‌الملل برگزیدگان ۲۰ دوره جشنواره قصه‌گویی در مراحل بین‌المللی، ملی و منطقه‌ای، قصه‌گویان و مجریان حرفه‌ای دارای سابقه اجرا در رسانه ملی و تئاتر کشور و داوطلبان سایر کشورها با هم رقابت خواهند کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره می‌توانند آثار خود را در بخش‌های مختلف تا ۲۵ شهریور جاری از طریق سایت جشنواره به نشانی:www.kanoonfest.ir  بارگذاری و ارسال کنند.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما