کدخبر : 143214
یکشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۹
فاقددیدگاه
پرینت

ضرورت افزایش اعتبارات فرهنگی در حوزه سینما

جنوب پرس:  مدیرکل حوزه هنری خوزستان گفت: اعتبارات فرهنگی در حوزه سینما باید افزایش یابد تا بتوانیم فعالیت های موثری در این بخش داشته باشیم.

ضرورت افزایش اعتبارات فرهنگی در حوزه سینما

به گزارش جنوب پرس ، حجت‌الاسلام سید شهاب الدین طباطبایی شامگاه شنبه در آئین گرامیداشت روز ملی سینما در سینما اکسین اهواز اظهار کرد: عنصر سینما عنصر بسیار تأثیرگذار و هنرمندی در جامعه امروز است‌ اگر پیامبری در زمان ما مبعوث می شد به طور حتم معجزه وی سینما می بود.

وی افزود: سینما می تواند هم، یک جامعه را به رشد و تعالی برساند و هم به زمین بزند، این واقعیتی است که امروز در سینمای ایران می بینیم.

مدیرکل حوزه هنری خوزستان تصریح کرد: سینمای بعد از انقلاب یک اوج دلنشین و فضای جدیدی را به سینماگران نشان داد، سینمایی که با محوریت مبانی دینی و ارزشی تعریف می شد و فوق ستاره هایش از دل مردم انتخاب می شدند و به دل مردم می نشستند.

حجت‌الاسلام طباطبایی گفت: سینمای ایران در دهه های ۶۰ و ۷۰ شمسی سینمای موفقی بود اما پس از آن افول کرد و امیدواریم با نگاه مسئولان کشور در بعد کلان خلأ اعتبارات فرهنگی پر شود.

وی ادامه داد: مثل فضایی که بر اقتصاد کشور حاکم است اقتصاد سینما هم وضعیت خوبی ندارد، اگر اعتبارات ارشاد و حوزه هنری مثل اعتبارات هنری رشد کند می توانیم حرف های زیادی برای گفتن داشته باشیم و اگر اعتبارات خوبی اختصاص داده شود می توانیم کارهای فاخری تولید کنیم.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما