کدخبر : 143100
شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۱
فاقددیدگاه
پرینت

بیست‌ویکمین جشنواره قصه‌گویی درهرمزگان برگزار می‌شود

جنوب پرس: مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان هرمزگان گفت: بیست‌ویکمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی دراستان برگزار می‌شود ومهلت ارسال آثار به این جشنواره 25 شهریور است.

به گزارش جنوب پرس ، ناهید سلیمانی احمدی  از برگزاری یک رویداد بزرگ بین‌المللی در عرصه دنیای کودک و نوجوان خبر داد و اظهار داشت: مرحله بیست‌ویکمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در استان هرمزگان در مهرماه ۱۳۹۷ برگزار می‌شود.

وی افزود: بیست‌ویکمین جشنواره بین‌المللی “قصه‌گویی” با شعار “خوب زندگی کردن، تمرین می‌خواهد” خواهد بود که در ۳ بخش عمومی، تخصصی و علمی برگزار می‌شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری هرمزگان تصریح کرد: در بخش عمومی، قصه‌های ۹۰ ثانیه‌ای در قالب فیلم، در بخش تخصصی، قصه‌گویی کلاسیک و قصه‌گویی خلاق و در بخش علمی نیز مقالات رسیده به این جشنواره مورد ارزیابی و به نمایش گذاشته خواهد شد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هرمزگان با بیان اینکه مهلت ارسال آثار چکیده مقالات به این جشنواره ۲۵ شهریور ماه سال‌ جاری است و براساس جدول زمان‌بندی شده، اعلام نتایج ۵ مهره ماه خواهد بود؛ تصریح کرد: شرکت‌کنندگان بخش عمومی به صورت آزاد می‌توانند دراین جشنواره حضور پیدا کنند و در بخش ملی نیز، دختران و پسران ۱۴ تا ۱۸ سال، زنان و مردان ۱۸ سال به بالا و مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌ها را شامل می‌شود.

وی اظهار کرد: در استان هرمزگان ۱۵ مرکز ثابت و ۲ کتابخانه پستی در عرصه فعالیت‌های فرهنگی و هنری در راستای دنیای کودکان و نوجوانان در استان در حال فعالیت هستند.

سلیمانی احمدی گفت: این جشنواره در ۴ بخش استانی، منطقه‌ای، ملی و بین‌المللی برگزار می‌شود که در استان هرمزگان بخش استانی این جشنواره در تاریخ ۲۲ الی ۲۴مهر ماه برگزار خواهد شد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هرمزگان با بیان این‌که یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های کانون قصه‌گویی است، گفت: فعالیت‌های کانون توأم با «تفکرمحوری» است و قصه‌گویی به عنوان یکی از این فعالیت‌ها پس از کتاب‌خوانی به عنوان فعالیت‌ شاخص و برجسته‌ی مربیان در مراکز فرهنگی‌هنری کانون سراسر کشور محسوب می‌شود.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما