کدخبر : 143088
شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۵
فاقددیدگاه
پرینت

۱۸۸ ميليون و ۶۳۴ هزار سهم در بورس فارس مبادله شد/فزایش شاخص بازار

جنوب پرس: مدير بورس منطقه‌ای فارس گفت: 188 ميليون و 634 هزار سهم و حق تقدم به ارزش 441 ميليارد ريال هفته‌ گذشته در بورس فارس مبادله شد.

به گزارش جنوب پرس ، کرشمه ترابیان در شیراز بابیان این‌که سهام مبادله شده در هفته‌ی گذشته متعلق به ۳۳۶ شرکت است، اظهار داشت: معاملات این هفته در بورس منطقه‌ای فارس تعداد ۱۸۸ میلیون و ۶۳۴ هزار سهم و حق تقدم به ارزش ۴۴۱ میلیارد ریال مبادله شد که ۵۳ درصد آن مربوط به خرید سهام و مابقی مربوط به فروش سهام بوده است.

وی افزود: در پایان معاملات این هفته سهام شرکت‌های «بانک ملت»، «بانک تجارت» و «سایپا» بیش‌ترین تقاضا برای خرید و سهام شرکت‌های «بانک تجارت»، «سرمایه‌گذاری غدیر» و «سایپا» با بیش‌ترین تقاضای فروش مواجه بودند.

مدیر بورس منطقه‌ای فارس گفت: همچنین سهام شرکت‌های «بانک ملت»، «پالایش نفت اصفهان» و «پالایش نفت تهران» بیشترین ارزش ریالی خرید و سهام شرکت‌های «ماشین‌سازی اراک»، «سرمایه‌گذاری غدیر» و «ذوب‌آهن اصفهان» با بیشترین ارزش ریالی فروش را به خود اختصاص دادند.

کرشمه ترابیان با اشاره به صدور کد سهامداری برای ۳۴۸ نفر و فعالیت ۲۹ شرکت کارگزاری در بورس منطقه‌ای فارس، تصریح کرد: شاخص کل بازار نیز در هفته گذشته به میزان ۲۴۲ واحد افزایش و به عدد ۱۳۷۷۱۴ رسید.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما