کدخبر : 142918
چهارشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۴
فاقددیدگاه
پرینت

همه گزینه‌های هدایت فولاد/ از قطبی و فرکی تا ویسی و اسکوچیچ

جنوب پرس: تیم فوتبال فولاد خوزستان پس از برکناری پورموسوی، منتظر شناختن سرمربی جدید خود است.

به گزارش جنوب پرس ، شب گذشته هیئت مدیره باشگاه فولاد خوزستان تشکیل جلسه داد که نتیجه این جلسه برکناری سرمربی این تیم، سیدسیروس پورموسوی بود و قرار بر این شده که تا زمان انتخاب سرمربی جدید، ایلی، مربی اهل رومانی فولاد تمرینات این تیم را پیش ببرد.

تصمیم نابه‌هنگام…

تصمیمی که دیشب اتخاذ شد، تصمیم عجیبی بود که بسیاری را شوکه کرد، نه از آن جهت که فولاد با پورموسوی روال خیلی خوبی داشت و حالش خوش بود، بلکه از این بابت که اگر قرار بود عملکرد فولاد بررسی شود و عدم انطباقش با اهداف باشگاه نتیجه این بررسی باشد، بهتر بود این بررسی‌ها در ابتدای فصل انجام می‌گرفت نه حالا که تیم با نظر یک مربی دیگر بسته شده و دیگری باید با بازیکنانی کار کند که شاید روی آن‌ها نظر مثبت و یا شناختی نداشته باشد.

تأثیر سکوها در تصمیم هیئت مدیره 

موضوع دیگری که باید در نظر گرفت، جو ملتهب سکوها در بازی‌های فولاد است که بخشی از هواداران فولادی از نیم‌فصل دوم فصل گذشته با ماندن پورموسوی مخالف بودند و این مخالفت را در همین بازی آخر فولاد مقابل سایپا نیز ابراز کردند. این در حالی است که شاید بتوان گفت هواداران می‌توانستند صبر و حوصله بیشتری به خرج دهند، اما آنچه در زمین بازی اتفاق می‌افتاد، عدم ارائه بازی منسجم و هجومی توسط فولاد بود که با توجه به موجودی فولاد از نظر بازیکن و امکانات، این سبک بازی مورد پذیرش فوتبال‌دوستان خوزستانی نبود.

پورموسوی مربی بااخلاق و خوش‌فکری بود که تلاش خود را برای موفقیت فولاد به کار بست اما در این راه موفق نبود تا بالاخره مجبور به ترک این تیم شود و آینده حرفه‌ای خود را  در تیم دیگری دنبال خواهد کرد.

گزینه‌های احتمالی، حسین فرکی

اما گزینه‌های زیادی می‌تواند بر سر میز مدیران فولاد قرار بگیرد، گزینه‌هایی از بین مربیان داخلی تا خارجی، بومی تا غیربومی.

تعدادی هواداران فولاد در انتهای بازی با سایپا نام حسین فرکی را صدا می‌زدند، در فضای مجازی بعضی فولادی‌ها بازگشت اسکوچیچ را می‌خواهند و برخی گفته‌اند ویسی تازه جدا شده از نفت مسجدسلیمان نیز می‌تواند گزینه مناسبی برای نیمکت فولاد باشد.

حسین فرکی یکی از گزینه‌های محبوب فولادی‌ها است که در مقطعی که هدایت این تیم را به‌عهده داشت موفق شد تیمش را قهرمان لیگ برتر کند آن هم در حالی که تیمش بازی‌های درخشانی را نیز ارائه می‌داد. فرکی پس از جدایی از فولاد به سپاهان و سپس به سایپا پیوست و حالا حدود یک سال و اندی است که هدایت تیمی را بر عهده ندارد و شاید یکی از گزینه‌های جدی فولاد باشد.

اسکوچیچ، محبوب برخی هواداران

دراگان اسکوچیچ هم که پس از فرکی به فولاد آمده بود، دوران نسبتاً خوبی را با فولاد پشت سرگذاشت اما در اواخر دورانش در این تیم، فولاد دچار بحران شد و نتوانست کیفیت فصل اول حضور این مربی کروات را ارائه دهد. این مربی کروات پس از فولاد و بعد از یک دوره استراحت، دوران تقریبا موفقی را با خونه به خونه در لیگ یک پشت سر گذاشت و فقط به‌دلیل یک گل زده کمتر موفق به صعود به لیگ برتر نشد و حتی در جام حذفی هم تیمش را به فینال رساند. وی در حال حاضر هدایت تیمی را بر عهده ندارد و می‌تواند از گزینه‌های فولاد باشد.

عبدالله ویسی، خیلی دور، خیلی نزدیک

اما عبدالله ویسی نیز که سابقه بازی در فولاد را دارد، شاید یکی دیگر از گزینه‌های این تیم برای تصدی سمت سرمربی فولاد باشد. ویسی که اوج کارنامه مربی‌گری‌اش قهرمانی با استقلال خوزستان در لیگ برتر است، نتوانست کار را در فصل جاری با نفت مسجدسلیمان ادامه دهد و از سمت خود استعفا داد تا بتوان او را یکی از گزینه‌های تصدی هدایت فولاد نامید.

گزینه‌های دیگر، افشین قطبی یا مربی مطرح خارجی

در این بین گزینه‌های دیگری نیز وجود دارد که می‌توانند قابل تأمل باشند. افشین قطبی، سرمربی اسبق پرسپولیس و تیم ملی ایران که سابقه قهرمان کردن پرسپولیس در لیگ برتر را نیز دارد، یکی دو روز پیش، پس از حدود ۲ سال از هدایت تیم دسته اولی شیجیا ژوانگ در چین، استعفا داد تا کار خود را در تیم دیگری ادامه دهد. صحبتی از پیشنهاد جدید برای قطبی مطرح نشده و وی فعلاً بدون تیم است. قطبی مربی صاحب سبکی است که هر چند مدتی از فوتبال ایران دور بوده و شاید هیچ شناختی از فولاد نداشته باشد، اما با تجربه و هوش بالای مربیگری خود خیلی زودتر از یک مربی خارجی می‌تواند از شرایط شناخت پیدا کند.

بسیاری از اهالی فوتبال در خوزستان هم بر این نظرند که فولاد یک مربی خوب خارجی استخدام کند که بتواند این تیم را به قهرمانی نزدیک کند. کاری که زمانی ملادن فرانچیچ موفق به تحقق آن شد و البته مربیان کروات دیگری مانند بگوویچ، بوناچیچ و نیکولیچ هم در مقاطعی از فولاد تیم خوبی ساخته بودند. از سوی دیگر نمونه ناموفق هم در بین مربیان خارجی فولاد وجود داشته که می‌توان به ایناسیو پرتغالی اشاره کرد.

گزینه‌هایی که در این گزارش مطرح شد تنها گمانه‌زنی رسانه‌ها و هواداران در شبکه‌های اجتماعی است و قطعا گزینه‌های داخلی دیگری نیز می‌توان به اسامی مطرح شده اضافه کرد.

ممکن است تغییر در این مقطع به صلاح فولاد نباشد و تصمیم گرفته شده توسط مدیران این باشگاه یک تصمیم احساسی باشد اما به‌هرحال آن‌ها رأی به تغییر سرمربی داده‌اند و این امید وجود دارد که مدیرعامل و هیئت مدیره فولاد بکوشند دست دلالان را در پروسه انتخاب سرمربی جدید این تیم کوتاه کنند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما