کدخبر : 142660
سه شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۴
فاقددیدگاه
پرینت

پتروشیمی پردیس بزرگ‌ترین تولیدکننده اوره و آمونیاک خاورمیانه شد

جنوب پرس: فاز سوم اوره و آمونیاک پتروشیمی پردیس با حضور رئیس جمهور در عسلویه به بهره برداری رسید؛ با بهره‌برداری از آن، این مجتمع به بزرگ‌ترین تولیدکننده اوره و آمونیاک منطقه خاورمیانه و جهان تبدیل شد.

به گزارش جنوب پرس ، ساخت فاز سوم اوره و آمونیاک پتروشیمی پردیس با ظرفیت تولید یک میلیون و ۷۵۵ هزار تن اوره و آمونیاک سال ۱۳۹۰ آغاز شد؛ فازهای یک و دو این طرح پتروشیمی سال‌های ۸۶ و ۸۹ راه‌اندازی شده است.

اجرای این طرح ۵۷۰ میلیون دلار هزینه در برداشته و با راه‌اندازی این طرح برای ۳۰۰ نفر شغل ایجاد شده است؛ اکنون با بهره‌برداری از آن، این مجتمع به بزرگ‌ترین تولیدکننده اوره و آمونیاک منطقه خاورمیانه و جهان با ظرفیت تولید سالانه پنج میلیون و ۲۶۵ هزار تن اوره و آمونیاک تبدیل شده است.

در این فاز، علاوه بر ایجاد واحد آمونیاک به ظرفیت سالانه ۶۸۰ هزار تن در سال و واحد اوره به ظرفیت یک میلیون و ۷۵ هزار تن، یک انبار اوره به ظرفیت ۶۰ هزار تن و واحدهای جانبی یوتیلیتی از جمله دو بویلر هر کدام به ظرفیت ۱۵۰ ‏تن در ساعت، طرح توسعه ‏آبگیر و واحد تولید آب ‏DM‏ به ظرفیت ۳۰۰ مترمکعب در ساعت ساخته شده است.
شرکت پتروشیمی پردیس با تولید سالانه دو میلیون و ۴۰ هزار تن ‏‏آمونیاک و ۳ میلیون و ۲۲۵ هزار تن ‎اوره، ۶۰ درصد تولید اوره و آمونیاک ایران را در اختیار دارد و محصولات خود را به بیش از ۲۰ ‏‏کشور جهان صادر می‌کند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما