کدخبر : 142633
سه شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۹
فاقددیدگاه
پرینت

معلمان با رفتارهای پرخطر شناسایی می شوند/ شیوع مصرف مواد مخدر

جنوب پرس: مدیرکل دفتر مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش گفت: رفتارهای نادرست تعدادی از کادر آموزش و پرورش مربوط به جامعه گسترده معلمان نیست و شناسایی این افراد آغاز شده است.

معلمان با رفتارهای پرخطر شناسایی می شوند/ شیوع مصرف مواد مخدر

به گزارش جنوب پرس ، سجاد کیایی صبح سه شنبه در نشست خبری جشنواره نوجوان سالم افزود: در این دوره شاهد رشد و استقبال خوب والدین در موضوع پیش گیری از رفتارهای پر خطر و زندگی سالم برگزار شد.

وی ادامه داد: در این ۷ دوره از بیش از ۳ هزار اثر در سال اول به ۵۰۰ هزار اثر در دوره هفتم رسیدیم که در سه دوره تحصیلی دانش آموزان در غالب نقاشی، سخنوری، روزنامه دیواری و… و معلمین در بخش های ابتکارات خلاقانه پیشگیرانه، تولید محصولات نوآورانه و… ارائه کردند.

مدیرکل دفتر مراقبت از آسیب های اجتماعی تصریح کرد: کسانیکه در این جشنواره شرکت کردند بهترین گزینه و ظرفیت برای کانون همیاران پیش گیری است که استفاده از ظرفیت های موجود است.

کیایی در پاسخ به سوالی در خصوص میزان مصرف مواد مخدر در مدارس، گفت: راهکارهای مختلفی برای رصد و پایش وضعیت خطرپزیری طراحی کردیم و بر اساس گزارش ها خشونت، خودکشی، انحرافات اخلاقی از جمله رفتارهای پرخطر است که حدود ۱ درصد و بیش از ۱۰۰ هزار نفر دانش آموز در معرض خطر هستند و کمتر از ۱۰ هزار نفر دانش آموزانی هستند که برای دریافت خدمات درمان و مددکاری باید اقدام کنند.

کیایی یادآور شد: کسانیکه مصرف مواد دارند دچار آزار و خشونت هم شده اند که این افراد اختلال مصرف مواد دارند.

وی تصریح کرد: برای جلوگیری از رفتارهای پرخطر در کتاب های درسی در مقطع دوره بلوغ آموزش هایی ارائه می شود.

کیایی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر، مبنی بر رفتارهای پرخطر معلمین و آزار و اذیت دانش آموزان نیز گفت: رفتارهای برخی از افراد به اعتبار و جایگاه معلمین آسیب زده، این محدود اتفاقات ارتباطی به جامعه معلمین ندارد کسانیکه که شناسایی می کنیم که مشکلات اجتماعی و بهداشت روان دارند خدمات مشاوره و مددکاری داریم.

وی افزود: هرساله حدود ۲۰۰ هزار نفر را آموزش می دهیم و برنامه جدید شناسایی کارکنان را نیز داریم.

مدیرکل دفتر مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی تصریح کرد: در خصوص دانش آموزان شهرک غرب نیز گفت: در کنار روند قضایی خدمات روانی و اجتماعی با حفظ آرامش خانواده ها انجام شده است.

گیایی در خصوص سن اعتیاد گفت: در مدارس کشورهای جهان ۱۵ سال را سن آغاز مصرف مواد در نظر می گیرند اما رفتارهای پرخطر پراکندگی دارد و نمی توان آن را مربوط به سن خاص دانست اما بیشترین آمار مصرف اعتیاد دانش آموزان مقطع متوسطه دوم است.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما