کدخبر : 141401
جمعه ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۶
فاقددیدگاه
پرینت

خبرگزاری فارس یاور دستگاه قضایی در پیشگیری از وقوع جرم است

جنوب پرس: دادستان قشم با گرامیداشت 17 مردادماه که به نام روز خبرنگار نام گذاری شده، گفت: خبرگزاری فارس در جزیره قشم همواره یاور دستگاه قضایی در پیشگیری از وقوع جرم بوده است.

به گزارش جنوب پرس ، رضا صفایی صبح امروز در بازدید از دفتر خبرگزاری فارس در قشم ضمن تشکر از تعامل خوب این خبرگزاری با دادسرای قشم، اظهار داشت: اصحاب رسانه می‌توانند با به تصویر کشیدن آسیب‌های اجتماعی و ارائه راهکارهای کارشناسانه و عملی، گام‌های مهمی در پیشگیری از وقوع جرم و آسیب‌های اجتماعی در جامعه داشته باشند.

وی شجاعت، صداقت و بی طرفی را از جمله مهمترین ویژگی‌های یک خبرنگار خوب و متعهد عنوان کرد و افزود: در مقوله انتشار اخبار باید علاوه بر سرعت، تحلیل کارشناسی و شرایط جامعه نیز مدنظر باشد تا تحلیل‌های غیرکارشناسی منجر به ایجاد تنش و نگرانی در جامعه نشود.

دادستان شهرستان قشم با تاکید بر اینکه باید از هرگونه تحلیل شتاب زده در انتشار اخبار خودداری کرد، گفت: خبرگزاری فارس همواره با انتشار صادقانه و صحیح اخبار و توجه ویژه به مسائل و مشکلات اجتماعی، یاور دستگاه قضایی در پیشگیری از وقوع جرم بوده است.

صفایی در این بازدید از خبرنگاران شهرستان قشم خواست تا در حوزه آسیب‌های اجتماعی از جمله بحث تصادفات رانندگی، اعتیاد، طلاق و دیگر موارد به دستگاه قضایی در پیشگیری از وقوع جرم کمک کنند.

وی همچنین بر توجه و نگاه ویژه مسؤولان نسبت به جایگاه خبرنگاران تاکید کرد و گفت: مسؤولان امر باید تلاش بیشتری در جهت رفع مشکلات خبرنگاران داشته باشند.

دادستان قشم بیان داشت: امروز رسانه‌هایی در میان مردم از جایگاه بالایی برخوردار هستند که کاملا بی‌طرفانه به رسالت خود عمل کنند.

در این بازدید موسی رامشک رئیس بازداشتگاه قشم نیز دادستان شهرستان قشم را همراهی می‌کرد.

وی نیز ضمن تبریک روز خبرنگار و گرامیداشت یاد و خاطره محمود صارمی، از تلاش‌های خبرگزاری فارس در انتشار اخبار بازداشتگاه تقدیر و تشکر کرد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

اخبار ویژه کهگیلویه و بویراحمد