کدخبر : 141301
چهارشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۱
فاقددیدگاه
پرینت

۱۱ پروژه آبفای فارس در هفته دولت افتتاح می شود

جنوب پرس: مدیرعامل آبفای فارس گفت: به مناسبت هفته دولت ۱۱ پروژه در ۱۰ شهر با اعتبار بیش از ۱۷ میلیارد تومان به بهره برداری می رسد.

۱۱ پروژه آبفای فارس در هفته دولت افتتاح می شود

به گزارش جنوب پرس ، محمد علی قلندری صبح چهارشنبه در نشست صمیمی با خبرنگاران تاکید کرد: خبرنگاران صدای مردم بی صدای جامعه هستند که با شجاعت فعالیت می کنند.

وی تاکید کرد: آب و قلم نیاز جامعه است که باعث رفع تشنگی مردم می شود.

مدیرعامل آبفای فارس افزود: ۸۲ شهر با ۲۰۰ روستا و ۲ میلیون نفر تحت پوشش هستند و حجم مخازن ۶۲۰ هزار مترمکعب است.

قلندری ادامه داد: طول شبکه فاضلاب حدود ۱ هزار کیلومتر است و ۱۶۸ دستگاه سامانه گندزدایی است.

وی با اشاره به چالش های موجود در موضوع آب نیز گفت: کاهش بارندگی طولانی مدت، برداشت و مصرف بی رویه در بخش کشاورزی که باعث فرونشست زمین شده و بحث قیمت اندک آب بها از مشکلات است.

مدیرعامل آبفای فارس یادآور شد: سال جاری را با کاهش ۶۳ درصدی کاهش بارندگی و ۵۰ درصد از در مقایسه با بلند مدت کاهش داشتیم که کارگروه های مختلف و راه های گوناگون نیز فعال شدند.

قلندری تصریح کرد: پیش بینی ما بروز مشکل برای ۱۵ شهر بود که تنها در برخی از روزهای گرم ۱۰ شهر با مشکلات مواجه شدند که به سرعت رفع شد و امروز ۲ شهر با مشکل مواجه هستند.

وی ادامه داد: افزایش درجه حرارت، افزایش مشترکین و کاهش بارندگی باید باعث افزایش مصرف می شد اما با همکاری مردم شاهد کاهش مصرف بودیم البته باید ۲۰ درصد مصرف کم شود که مشکلی نیز ایجاد نمی کند.

مدیرعامل آبفای فارس تاکید کرد: میزان پرت آب در فارس پایین تر از میانگین کشوری است و امسال مهندسی مجددی که انجام شد در همین راستا بوده است اما یک چهارم شبکه نیازمند بازسازی است که نیازمند ۲۰۰ میلیارد تومان هستیم.

قلندری یادآور شد: انتقال آب از خلیج فارس در دستورکار قرار دارد اما اگر خودمان مدیریت مصرف کنیم بسیار بهتر است زیرا انتقال آب از خلیج فارس هزینه سنگین دارد اما در جای خود باید انجام شود.

وی افزود: با مصرف بهینه می توانیم آب را با نرخ ارزان مصرف کنیم.

مدیرعامل آبفای فارس تاکید کرد: امنیت غذایی، ابعاد سیاسی و اجتماعی همه به وضعیت آب بستگی دارند بنابر این باید مدیریت شود.

قلندری تاکید کرد: نرخ آب باید اصلاح شود زیرا نرخ تولید آب در هر مترمکعب ۱۲۰۰ تومان اما فروش ۵۰۰ تومان بوده که نرخ مصرف خانگی از این هم کمتر است.

وی در خصوص پروژه های جدید نیز گفت: ۱۱ پروژه در ۱۰ شهر با اعتبار بیش از ۱۷ میلیارد تومان به مناسبت هفته دولت به بهره برداری خواهد رسید که ۲۱ هزار ۱۰۰ خانوار ار خدمات استفاده می کنند.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما