کدخبر : 141270
چهارشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۸
فاقددیدگاه
پرینت

خلاقیت و ابتکار، در حوزه خبرنگاری حرف اول می‌زند

جنوب پرس: رئیس دانشگاه پیام نور استان هرمزگان گفت: در حوزه خبرنگاری خلاقیت و ابتکار عمل حرف اول را می‌زند.

به گزارش جنوب پرس ، محمد خیری صبح امروز ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهید محمود صارمی، روز خبرنگار را بر تمامی فعالان عرصه خبر و اطلاع رسانی تبریک گفت.

وی با بیان اینکه خبرنگاری، ابزار و اهرمی مؤثر برای پیشبرد منافع دست اندرکارن رسانه‌هاست، افزود: تربیت و آموزش خبرنگاران و گزارشگران چیره دست اهمیت بالایی دارد و خوشبختانه دانشگاه پیام نور هر ساله با برگزاری کارگاه‌های تخصصی دوره‌های گزارش نویسی و خبرنویسی برای دانشجویان و عموم مردم برگزار می‌نماید و خبرنگارهای حرفه‌ای تحویل جامعه می‌دهد.

رئیس دانشگاه پیام نور هرمزگان تصریح کرد: تهیه خبر یکی از اهداف اساسی وسایل ارتباطی به شمار می‌رود و رسانه‌های جمعی اساساً همراه با خبر متولد می‌شوند.

خیری با تاکید براینکه خبرنگاران باید از ویژگی‌ها و مهارت‌های خاص خبرنگاری برخوردار باشند، افزود: شم خبری، دیدی قوی و قوه تشخیص از نقاط قوت یک خبرنگار است.

وی تصریح کرد: خلاقیت و ابتکار، در حوزه خبرنگاری حرف اول را می‌زند که یک خبرنگار حرفه‌ای علاوه بر تخصص باید از خلاقیت و ابتکار بالایی برخوردار باشد.

خیری خاطر نشان کرد: هر خبرنگار با توجه به تخصص و سطح آگاهی خود در یک یا چند حوزه خبری به گردآوری خبر بپردازد، موفق تر خواهد بود و سرعت عمل در وسایل ارتباطی نیز از اهمیت ویژه برخوردار است.

وی در پایان افزود: خبرنگار باید پیوسته با مردم در ارتباط باشد و خواسته‌ها و دیدگاه‌های آنها را در گزارش‌های خود بازتاب دهد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما