کدخبر : 141268
چهارشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۶
فاقددیدگاه
پرینت

اجرای طرح سند توسعه صنایع تبدیلی در فارس

جنوب پرس: مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی فارس گفت: برای نخستین بار در کشور اجرای طرح سند توسعه صنایع تبدیلی دراستان فارس اجراشده است.

به گزارش جنوب پرس ، مهدی صادقی صبح امروز در حاشیه بازدید از کارخانه صنایع غذایی و گل‌خانه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طرح سند توسعه صنایع تبدیلی بخش کشاورزی در سال جاری تدوین و پس از تصویب از سوی شورای کشاورزی استان به وزارت جهاد کشاورزی ارسال و مورد تائید قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: در این طرح به تفکیک هر شهرستان مقرر شد میزان تولید بخش کشاورزی، تعداد صنعت ایجادشده، نیاز استان به محصولات تولیدی و نیز نحوه برنامه‌ ارائه‌شده برای توسعه صنایع موردتوجه قرار گیرد.

این مسؤول تصریح کرد: برای تشویق سرمایه‌گذاران همایش‌ صنایع در بخش تبدیلی در شهرستان‌های شیراز، مرودشت، سپیدان، سروستان، استهبان و لار برپا و توسعه این طرح تا شهریورماه امسال در تمامی شهرستان‌ها اجرا می‌شود.

صادقی بیان داشت: صنایع وابسته به سازمان جهاد کشاورزی فارس ازنظر جذب ماده خام و محصولات فراوری‌شده رتبه سوم کشاورزی را به خود اختصاص داده ودراین راستا با داشتن بیش از ۱۰ میلیون تن محصول در بخش‌های کشاورزی، زراعی، باغی و دامی بستر مناسب برای گسترش صنایع تبدیلی و تنوع در محصولات جدید بیش از گذشته احساس می‌شود.

وی اضافه کرد: برای جذب سرمایه‌گذار در صنایع غذایی و کشاورزی، ارائه اخذ مجوز در کوتاه‌ترین زمان، ارائه استعلام در مدت ۲ هفته، مشاوره و راهنمایی انتخاب طرح بر اساس میزان سرمایه‌گذاری ازجمله فعالیت‌های صنایع تبدیلی جهاد کشاورزی فارس است.

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی فارس ابراز داشت: با توجه به تحریم‌ها درصد افزایش صادرات سال ۹۵ نسبت به ۹۴ ازنظر ارزش ۳۰۰ درصد و تناژ ۵۰۰ درصد افزایش داشته و نیز این درصد در سال ۹۶ نسبت به ۹۵ افزایش مشهودی نداشته و تقریباً صادرات ثابت مانده است.

صادقی اظهار داشت: بیش از ۱۰۰ میلیون دلار ارزش صادرات زیرپوشش سازمان جهاد کشاورزی است که محصول انجیر ازنظر وزنی، سبزی و صیفی‌جات در شرایط بعدی به کشور‌های حوزه خلیج‌فارس، آسیای میانه، چین، شرق اروپا و کانادا و دیگر کشور‌ها صادر می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس آمار سازمان جهاد کشاورزی با احتساب ۶۳۲ واحد صنعتی به بهره‌برداری رسیده در سال گذشته و نیز ۱۴ واحد در سال جاری، تعداد واحد‌های صنعتی زیرپوشش جهاد کشاورزی فارس به ۶۴۶ واحد رسیده است.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما