کدخبر : 141222
سه شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۱
فاقددیدگاه
پرینت

ماموریت دولت در مناطق ساحلی و جزایر توسعه مردم محور است

جنوب پرس: فرماندار شهرستان قشم گفت: امنیت به عنوان مهم‌ترین مولفه و زیرساخت فعالیت‌های توسعه‌ای با همراهی و مشارکت مردم تامین می‌شود و ماموریت کارگزاران دولت تدبیر و امید به ویژه در مناطق ساحلی و جزایر، تلاش برای تحقق توسعه با اتکا به نیروی انسانی این مناطق است.

به گزارش جنوب پرس ، علیرضا نصری در آئین تکریم و معارفه بخشداران پیشین و جدید بخش هرمز اظهار داشت: طرح جامع هرمز، نقشه راه و برنامه هدف برای پیشرفت و آبادانی جزیره است که تمام اشکال توسعه بر مبنای حضور و همکاری مردم در آن دیده شده است.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص گشایش بازارچه ملوانی و آغاز به کار آن در آینده نزدیک، افزود: ایجاد اشتغال، اجرای برنامه‌های آموزشی، فرهنگی و محرومیت‌زدایی جز با مشارکت مردم و در مرحله نخست، پیگیری و اعمال اراده ساکنین، حاصل نخواهد شد.

فرماندار شهرستان قشم، لحاظ ظرفیت‌های بومی، محلی در برنامه‌ریزی‌های شغلی و اقدامات توسعه‌ای را بسیار مهم و تعیین‌کننده ارزیابی کرد.

نصری در این‌باره ادامه داد: جزایر ما بویژه جزیره هرمز منابع منحصر به‌فردی در حوزه گردشگری دریایی دارند و توسعه دریامحور یکی از ظرفیت‌هایی است که با مشارکت بومیان محقق می‌شود.

فرماندار قشم همچنین از صنایع‌دستی و ظرافت‌های کم‌نظیر بانوان هرمزی به عنوان یکی دیگر از پتانسیل‌های قابل اتکا برای بهره‌گیری در جهت رونق و شکوفایی اقتصاد محلی جزیره‌نشینان یاد کرد.

نصری اضافه کرد: جزیره هرمز، خواستگاه مردمانی غیور و پایمرد است که در بزنگاه‌های خطیر انقلاب اسلامی، پیشوا و پیشگام دلاوری و ایثارگری بوده اند.

وی جزیره هرمز را جامع ظرفیت‌ها و منابع فرهنگی، انقلابی، طبیعی و پرورش‌دهنده هنرمندانی فرهیخته در عرصه تئاتر، موسیقی خواند که می‌توان از هر بخش آن در راستای توسعه متوازن، پایدار و مردم‌نگر بهره گرفت.

وی اذعان داشت: مسؤولان تسهیل‌گر نقش آفرینی و مشارکت مردم هستند و از بخشدار هرمز خواست؛ در جهت افزایش مشارکت مردم و ایفای نقش آنها در زمینه‌های مختلف تلاش نماید.

فرماندار شهرستان قشم خاطرنشان ساخت: آنچه برای تحول در اقتصاد یک منطقه براساس منابع داخلی، مورد نیاز است در هرمز به صورت بالقوه وجود دارد.

نصری از بخشدار جدید هرمز خواست: برنامه‌های خود را با نگاه به درون و بهره‌گیری از منابع متنوع طبیعی، انسانی موجود در جزیره، پیگیری و اجرا نماید.

بر اساس این خبر، طی آئینی با حضور احمد نفیسی مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری هرمزگان، علیرضا نصری فرماندار، امام جمعه اهل سنت جزیره هرمز و تعدادی از مسؤولان استانی و شهرستانی از خدمات سه ساله رضا میرحسینی تقدیر و سید مجدالدین حسینی به عنوان بخشدار جدید هرمز معرفی شد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما