کدخبر : 141218
سه شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۵
فاقددیدگاه
پرینت

نقش مهم رسانه‌ها در ارتقای امنیت عمومی / کاهش ۳۲ درصدی جرایم خشن

جنوب پرس: فرمانده انتظامی خوزستان گفت: یکی از راه‌های ارتقا امنیت در جامعه، تعامل نزدیک با رسانه‌ها و بهره‌گیری از ظرفیت‌های گسترده آنها است.

به گزارش جنوب پرس ، سردار حیدر عباس زاده ظهر امروز در مراسم تجلیل از خبرنگاران، اظهار کرد: یکی از راه‌های ارتقای امنیت در جامعه، تعامل نزدیک با رسانه‌ها و بهره‌گیری از ظرفیت‌های گسترده آنها است.

وی با اشاره به فعالیت رسانه‌های معاند برای برهم زدن امنیت عمومی، گفت: در هفته اخیر ۱۹۵ فراخوان برای تجمع غیرقانونی در خوزستان داده شد که با هوشیاری مردم مورد خاصی نیز پیش نیامد.

فرمانده انتظامی خوزستان با اشاره به نقش رسانه در اعتمادسازی و آگاه سازی مردم، عنوان کرد:
نقش رسانه‌ها در کاهش جرائم و آسیب‌های اجتماعی بسیار مهم است و باید بیشتر به آن توجه کرد.

وی با اشاره به وقوع حدود ۲۰ فقره آتش‌سوزی بانک‌ها و عابربانک ها در شهرهایی همچون حمیدیه، ماهشهر، کارون و اهواز از اسفند سال گذشته تا تیرماه امسال، گفت: اخیراً عوامل این اتفاقات در عملیات منسجم، شناسایی و دستگیر شدند.

عباس زاده با اشاره به افزایش ۱۳۹ درصدی کشف موادمخدر از اول امسال، افزود: بیشتر از ۵ تن انواع مواد مخدر کشف شده است.

وی با بیان اینکه هرساله جرایم خشن تاحدی افزایش می‌یافت، بیان کرد: جرایم خشن در ۱۳۹ روز گذشته، ۳۲ درصد کاهش یافته است؛ در زمینه تیراندازی در خوزستان نیز  ۳۷ درصد کاهش یافته و عوامل  ۹۷ درصد موارد از ابتدای سال کشف شده‌اند؛ همچنین مقری برای مقابله با عاملان تیراندازی در شهرستان‌های خوزستان ایجاد شده است.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما