کدخبر : 141214
سه شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۱
فاقددیدگاه
پرینت

حضور گروه‌های تئاتر دانش‌آموزی بوشهر در مسابقات فرهنگی هنری کشور

جنوب پرس: رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان بوشهر از حضور گروه‌های تئاتر دانش آموزان استان در سی و ششمین دوره مسابقات فرهنگی هنری سراسر کشور خبر داد.

به گزارش جنوب پرس ، به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، جهانشیر یاراحمدی با اعلام این خبر، افزود: سی و ششمین دوره مسابقات فرهنگی هنری در ٨٧ رشته مختلف در سطح مدارس، شهرستان/منطقه و استانی در دو بخش نیمه نهایی و نهایی برگزار می‌شود که ٢ گروه در بخش پسران و ١ گروه در بخش خواهران از میان گروه های منتخب استانی و راه یافته به مرحله نیمه نهایی کشوری در این مسابقات حضور دارند.

وی عنوان داشت: از جمله رشته‌های اصلی مسابقات فرهنگی هنری می‌توان به هنرهای آوایی، نمایشی و فیلم کوتاه، هنرهای دستی و تجسمی، ادبی و پژوهشی، رسانه، فضای مجازی و کتابخوانی که به استان ها ابلاغ شده اشاره کرد.
رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان بوشهر در خصوص نمایش صحنه‌ای در بخش دختران بیان کرد: نمایش «شب چهارده رقصی برای درخت لیل» از دبیرستان دخترانه فاطمه زهرا بندر دیر اثر لقمان بحرانی، فعال حوزه تئاتر دانش آموزی است که توسط بازیگر خوش نام تئاتر استان مریم رسولی کارگردانی شده است.
وی تصریح کرد: نمایش «مسجد در انتظار» از هنرستان طالقانی بوشهر اثر محمد لطفی است که توسط علیرضا طهماسبی کارگردانی شده و غلامرضا احمدی هنرمند هم استانی مربی فنی این نمایش را بر عهده دارد.
یاراحمدی در ادامه به بخش نمایشنامه خوانی پسران اشاره کرد و اظهار داشت: در این بخش دبیرستان امام خامنه ای دیر با خوانش نمایشنامه «نی انبون کشون» اثر لقمان بحرانی حضور دارد که خود نیز این اثر را کارگردانی کرده است.
رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان خاطرنشان کرد: حرکت دانش آموزان به سمت کارآفرینی و اشتغال از اهداف سی و ششمین مسابقات فرهنگی و هنری است.
یادآور می شود سی و ششمین مسابقات فرهنگی هنری دانش آموزان کشور ١٨ تا ٣٠ مردادماه به میزبانی شهر تهران برگزار خواهد شد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما