کدخبر : 141135
شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۷
فاقددیدگاه
پرینت

طرح‌های پرورش ماهی در خلیج فارس توسعه می‌یابد/ صدور ۵۰ مجوز جدید

جنوب پرس: استاندار بوشهر با اشاره به ظرفیت بالای استان بوشهر در عرصه آبزی‌پروری، گفت: اجرای طرح‌های پرورش ماهی در قفس در آب‌های خلیج فارس توسعه می‌یابد.

طرح‌های پرورش ماهی در خلیج فارس توسعه می‌یابد/ صدور ۵۰ مجوز جدید

به گزارش جنوب پرس ، عبدالکریم گراوند ظهر شنبه در بازدید از طرح پرورش ماهی در قفس در خلیج فارس اظهار داشت: استان بوشهر در عرصه صید و صیادی و همچنین پرورش آبزیان ظرفیت‌های بسیار خوبی دارد.

وی به ارتباط گسترده مردم با مشاغل مرتبط با دریا اشاره کرد و ادامه داد: علاوه بر صید و صیادی، آبزی‌پروری یکی از مهمترین صنایعی است که در استان بوشهر گسترش یافته است و تلاش می‌شود پرورش آبزیان بیش از پیش توسعه یابد.

استاندار بوشهر با بیان اینکه خلیج فارس فرصت بسیار خوبی برای اجرای طرح پرورش ماهی در قفس است، اضافه کرد: طرح پرورش ماهی در قفس در آبهای استان بوشهر توسط یکی از شرکت‌های زیر مجموعه بنیاد مستضعفان در استان بوشهر اجرا شده است.

وی به اشتغال‌زایی مناسب اجرای این طرح‌ها اشاره کرد و افزود: تاکنون ۱۲ قفس برای پرورش ماهی در آب‌های استان بوشهر نصب شده که دارای ظرفیت ۲۰ هزار تن در سال است و برای ۵۰ نفر اشتغال ایجاد کرده است که با تکمیل زنجیره تولید زمینه اشتغال هزار نفر فراهم می‌شود.

گراوند با اشاره به صدور ۵۰  مجوز سرمایه‌گذاری پرورش ماهی در قفس در استان بوشهر خاطرنشان کرد: مشارکت مردم ساحل نشین استان بوشهر در اجرای پروژه پرورش در قفس شایسته تقدیر است.

وی با اشاره به اجرای پروژه ماهی در قفس توسط شرکت پروتئین گستر سینا بنیاد مستضعفان در منطقه چاه‌پهن استان بوشهر، بیان کرد: این طرح با ظرفیت ۲۰ هزار تن می‌تواند الگویی برای منطقه جنوب کشور معرفی شود.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما