کدخبر : 141127
شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۹
فاقددیدگاه
پرینت

استقرار الگوی تابستانه در استان بوشهر/ هوا گرم‌تر می‌شود

جنوب پرس:  مدیرکل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به استقرار الگوی تابستانه در سطح استان گفت: طی روزهای آینده دمای هوا در استان افزایش می‌یابد.

استقرار الگوی تابستانه در استان بوشهر/ هوا گرم‌تر می‌شود

به گزارش جنوب پرس ، نادر شفیع‌خدایی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده آرامش نسبی جو و دریا طی ۲۴ ساعت آینده است و بنابراین گرما و شرجی هوا طی امروز و فردا در مناطق مختلف استان برقرار است.

وی اضافه کرد: از روز دوشنبه روند افزایش دما در استان آغاز و طی روزهای دوشنبه و سه شنبه با تداوم استقرار الگوی تابستانه بر جو استان، دمای هوا به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش می یابد.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر بیان کرد: برای ساعات آینده آسمان استان صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی، در برخی نقاط مه صبحگاهی، در سواحل جنوبی استان در برخی ساعات وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: جهت وزش باد متغیر غالباً شمال غربی تا جنوب غربی گاهی جنوب شرقی با سرعت ۸ تا ۲۸ کیلومتر در ساعت در سواحل گاهی ۳۶ کیلومتر در ساعت و ارتفاع موج دریا ۳۰ تا ۶۰ گاهی تا ۹۰ سانتیمتر خواهد بود.

شفیع‌خدایی خاطرنشان کرد: در بندر بوشهر، فردا زمان مد اول دریا ساعت دو و سه دقیقه بامداد، جزر اول ساعت هفت و ۴۰ دقیقه، مد دوم ساعت ۱۳ و هشت دقیقه و جزر دوم در ساعت ۱۹ و ۴۴ دقیقه خواهد بود.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما