کدخبر : 141057
پنج شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۵
فاقددیدگاه
پرینت

سردرگمی صادرکنندگان در بین قوانین ناملموس/مشکلات صادرات فارس را پیگیری می‌کنیم

جنوب پرس: عضو هیئت‌رئیسه اتاق بازرگانی فارس گفت: در حال حاضر وضعیت اقتصاد کشور به‌ویژه در بخش واردات و صادرات و فعالان بخش خصوصی دچار سردرگمی شده به‌طوری‌که هیچ‌کس برنامه‌ریزی، راهکار و اقدامی را نمی‌تواند انجام دهد.

به گزارش جنوب پرس ، خسرو فروغان امروز در کمیسیون تجارت، حمل‌ونقل، ترانزیت و گمرک اتاق بازرگانی فارس اظهار داشت: بیشتر مشکلات امروز اقتصاد ما بحث‌های زیرساختی است که در سال‌های گذشته از ایجاد آن غفلت شده و همچنین کمبود قوانین و تصمیم‌هایی نیز از مواردی است که اقتصاد امروز ما را با مشکل و سردرگمی روبرو کرده است.

وی بابیان این‌که تصمیم‌گیری‌ها در بخش اقتصاد کشور متناسب با واقعیت‌ها نیست، افزود: تصمیم‌های اقتصادی الزامات خاص خود را دارد که نباید آنی و شتاب‌زده باشد و با روند موجود در فضای ارز در کشور نمی‌توان اقتصاد پویا و کارایی داشت.

عضو هیئت‌رئیسه اتاق بازرگانی فارس بابیان این‌که برخی از مسائل در بخش دولتی به فعالیت بخش خصوصی آسیب می‌رساند، گفت: عمده مشکلات صادرکنندگان ثبت سفارش و مشکلات ارزی است که بسیاری از شرکت‌ها و صادرکنندگان ما را دچار مشکل کرده و با این روند نمی‌توان به آینده صادرات غیرنفتی کشور خوش‌بین بود.

فروغان با اشاره به این‌که بخش خصوصی در دوره‌های مختلف مشکلات بخش صادرات و واردات را مطرح کرد اما به آن توجه نشد، تصریح کرد: امروز در اقتصاد کشور شاهد بی‌نظمی هستیم درصورتی‌که نگاه بخش دولتی و خصوصی باید کمک‌کننده به اقتصاد کشور باشد.

 وی ادامه داد: تلاش می‌کنیم در این کمیسیون مشکلات فعالان اقتصادی استان در حوزه صادرات و واردات را پیگیری و رفع کنیم تا صادرکنندگان استان بازارهای خود را از دست ندهند.

 در این جلسه که با حضور فعالان بخش خصوصی استان فارس برگزار شد، مشکلات عدم ثبات نرخ ارز، مسائل گمرکی و ثبت سفارش، مسائل مالیاتی و نوسانات اقتصادی مطرح شد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

اخبار ویژه کهگیلویه و بویراحمد