کدخبر : 140416
پنج شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۵
فاقددیدگاه
پرینت

از اختلاس میلیاردی کارمند بانک تا رانش زمین در شیراز

جنوب پرس: در خبرها گاهی مطالبی را می‌بینیم که بعضی‌ها آن را جدی نمی‌گیرند و می‌گویند «حساس نشو»، اما واقعیت آن است که باید نسبت به تک‌تک آن‌ها حساس شد!

به گزارش جنوب پرس ، رئیس پلیس آگاهی فارس از دستگیری کارمند متخلف یکی از بانک‌های شیراز که با سوء استفاده از موقعیت شغلی خود، مبلغ بیش از ۱۵ میلیارد ریال اختلاس کرده بود خبر داد.

شجاعی افزود: مأموران پلیس آگاهی دریافتند که کارمند یکی از بانک ها از تعدادی مشتریان با ترفند خاصی مبلغ ۱۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال برداشت و به حساب شخصی خود واریز کرده است.

وی با بیان اینکه این اختلاس گر برای بازجویی و ادامه تحقیقات به پلیس آگاهی منتقل شد، عنوان کرد: متهم در بازجویی فنی و تخصصی و مواجه شدن با ادله و مستندات پلیس به ۱۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال اختلاس در بانک اقرار و پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی و از آن طریق روانه زندان شد.

رانش زمین در شیراز

رئیس سازمان زمین شناسی منطقه جنوب کشور مرکز شیراز گفت: علت ریزش کوه در بلوار جمهوری شیراز بنا براعلام متولیان امر رانش زمین بوده است.

یوسفی افزود: با توجه به اطلاعات برداشت شده و تصاویر ماهواره‌ای این منطقه  در جایی واقع شده که رسوبات آن کوهپایه‌ای، مخلوط‌های گسلی و لایه‌های مارنی سبز و خاکستری و سفید است و پیرامون آن لایه‌های سنگ آهک قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه گسلی فرعی از این محدوده عبور می‌کند، اظهار کرد: این گسل سبب ناهنجاری‌های ساختاری و تغییرات شیب لایه‌ها در دو سوی گسل و پدیدار شدن لایه‌های مارنی در این قسمت شده، این گسل پهنه‌ای نزدیک به ۲۰۰ متر را متاثر ساخته و سبب ایجاد دامنه‌ای پر شیب و ناپایدار  در این محدوده شده است.

کاهش آمار ازدواج در فارس

 معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان فارس گفت: تعداد ازدواج‌های انجام شده در فارس در سال ۹۶ با ۱۴ و ۶دهم درصد کاهش نسبت به سال ۹۵ به ۳۶ هزار و ۵۲۲ مورد رسید.

رضایی ادامه داد: همچنین میانگین سن ازدواج پسران و دختران در این استان در سال ۹۶ به ترتیب ۲۸ و ۲۳ سال بود که این نیز بیانگر افزایش آن نسبت به سال ۹۵ است.

داراب هم شایعه بود

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس با اشاره به انتشار برخی مطالب در شبکه‌های مجازی مبنی بر وجود ناآرامی در شهرستان داراب گفت: هیچگونه تنش و یا ناآرامی در این شهرستان رخ نداده و این موضوع صحت ندارد.

پژوهش افزود: برخی از افراد در پی ایجاد هیاهوی بی مورد در جامعه هستند و باید هوشیار بود که با انتشار چنین مطالبی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، افکار عمومی به سمت و سوی اینگونه اخبار غیر واقعی هدایت نشود.

کمبود تخت بیمارستان

 استاندار فارس گفت: میانگین تخت‌های بیمارستان موجود در این استان با وجود خدمات‌رسانی درمانی به برخی از استان‌های همجوار، نسبت به متوسط کشوری کمتر است.

تبادار ادامه داد: امروز در استان فارس به طور میانگین به ازای هر ۱۰ هزار نفر، یک و ۶ دهم تخت بیمارستانی موجود است در حالی که در کشور این عدد ۲٫۲ دهم است.

 وی همچنین تعداد بیمارستان‌های تامین اجتماعی در استان فارس را نسبت به برخی از استان‌های همجوار کمتر دانست.

یک کودک آزاری دیگر

 دادستان عمومی و انقلاب شیراز گفت: در پی انتشار مطالبی مبنی بر آزار و اذیت و تجاوز یک مربی ورزشی به یکی از نوآموزان در شیراز، فرد متهم که ۴۰ ساله و فاقد سابقه کیفری است دستگیر شد و هم اکنون با قرار بازداشت در زندان به سر می‌برد.

وی با بیان این که برای متهم قرار جلب به دادرسی و کیفرخواست صادر شده است، گفت: پرونده هم اکنون در محاکم کیفری یک استان فارس در دست رسیدگی است.

اخراج کارگران فسا

 جمعی از کارگران شهرداری فسا روز سه شنبه با حضور در مقابل ساختمان شورای اسلامی این شهر خواستار رسیدگی اعضای این نهاد به موضوع پرداخت نشدن حقوق و مطالبات معوقه خود شدند.

یکی از کارگرانی که در این اجتماع حضور داشت و نخواست نامش مطرح شود به خبرنگار ایرنا گفت: از شروع سال ۹۷تا کنون هیچگونه حقوقی به ما پرداخت نشده و این در حالی است که همه ما با مشکلات متعددی رو به رو هستیم و به دلیل مشکل مالی نمی‌توانیم حتی کوچکترین نیاز زندگی خود را تامین کنیم.

کارگری دیگری هم بیان کرد: ما ساعت چهار و نیم صبح از منزل برای انجام وظایفمان خارج می‌شویم و تا شب زحمت می‌کشیم اما این انصاف نیست که حقوق ما پرداخت نشود.

حاشیه‌نشینی در شیراز

 معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه حاشیه نشینی در اطراف کلانشهرها بحران‌زا شده است، گفت: اغلب مناطق اطراف کلانشهرهای کشور به محل سکونت حاشیه نشینان تبدیل شده در حالی که هیچ خدمات زیر ساختی در این مناطق نیست.

وی افزود: کلانشهر شیراز نیز از حاشیه نشینی رنج می‌برد، بیکاری، ناهنجاری اجتماعی و معضلات زیستی، پیامد حاشیه نشینی است به گونه‌ای که خلافکاری در این مناطق را علنی کرده است.

تعطیلی واحدهای تولیدی

 مدیرعامل شرکت خدماتی شهرک صنعتی شیراز گفت: با توجه به این که واحدهای تولیدی و صنعتی فعال با دشواری‌های زیادی در فرایند تولید مواجه هستند، قطع ناگهانی برق آنها بدون ارائه برنامه دقیق مانند تیر خلاصی به آنها و تولید داخلی است.

باصری افزود: قطعی برق در شهرک صنعتی شیراز که بیشتر واحدهای آن در زمینه تولید مواد غذایی، پلیمری و پلاستیکی و یا در قالب سردخانه هستند، مشکلات زیادی را ایجاد کرده است.

وی اظهار داشت: پیگیری‌های زیادی برای دریافت برنامه زمان بندی قطع برق در شهرک صنعتی شیراز صورت گرفته اما متاسفانه پاسخ مکتوبی در این زمینه دریافت نکرده‌ایم و تنها به صورت شفاهی به ما گفته‌اند که تنها ۳۰ دقیقه قبل خاموشی از طریق شبکه‌های اجتماعی قادر به اطلاع رسانی زمان قطع برق هستیم.

باصری گفت: هر زمان که برق واحدهای مستقر در شهرک صنعتی شیراز بدون هماهنگی قبلی قطع می‌شود، بسیاری از شرکت‌های فعال در تولید مواد غذایی و همچنین واحدهای تولیدکننده مواد پلاستیکی، پلیمری و لاستیکی دچار مشکل می‌شوند و مواد اولیه مصرفی آنها در خط تولید از بین می‌رود.

ممنوعیت به خاطر هنجارشکنی

 معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری سپیدان گفت: تعطیلی یک روزه محوطه آبشار مارگون در پی هنجارشکنی برخی گردشگران در این محل بود که این محوطه گردشگری اینک بطور کامل بازگشایی شد.

پاک نژاد افزود: تعدادی مطلب و کلیپ طی روزهای گذشته در فضای مجازی منتشر شد که بیانگر این بود برخی گردشگران در این محوطه اقدام به هنجارشکنی و انجام رفتار مخالف شئون اسلامی کرده‌اند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما