کدخبر : 140413
پنج شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۴
فاقددیدگاه
پرینت

ورود دستگاه حفاری مکانیزه TBM به قطار شهری شیراز/ یک سال دیگر؛ امکان تردد با مترو از میانرود تا فلکه گاز

جنوب پرس: حفاری خط 2 قطار شهری شیراز به ایستگاه رحمت رسید تا با ورود دستگاه حفاری مکانیزه TBM ، سرعت بیشتری به خود بگیرد.

به گزارش جنوب پرس ، صبح امروز مراسم ورود دستگاه حفار مکانیزه TBM به ایستگاه رحمت خط ۲ قطار شهری شیراز با حضور شهردار شیراز، برخی از اعضای شورای شهر شیراز و پیمانکار پروژه که قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) است، برگزار شد.

حیدر اسکندرپور با اشاره به انجام ۵۰ درصد پروژه خط ۲ قطار شهری شیراز ابراز داشت: این خط قطار شهری ۱۵ کیلومتر است که ۱۰ کیلومتر از میانرود تا میدان آزادی و ۵ کیلومتر از میدان آزادی تا کلبه سعدی است.

وی ادامه داد: تاکنون ۳ هزار و ۶۰۰ کیلومتر حفاری با دستگاه حفار مکانیزه TBM انجام شده که به دلیل جنس خاک در میدان آزادی ادامه کار به روشی غیر از حفاری تا کلبه سعدی انجام می‌شود.

شهردار شیراز افزود: ما برای انجام این پروژه تقاضای ۷۰۰ میلیارد تومان کرده بودیم که با ۶۰۰ میلیارد تومان آن موافقت و از سوی بانک مرکزی و سازمان برنامه‌وبودجه ابلاغ شد؛ این پروژه با فروش اوراق مشارکت و منابع مالی شهرداری شیراز ۳ تا ۴ سال آینده به‌صورت کامل به اتمام می‌رسد.

اسکندرپور گفت: با سرعتی که کار پیش می‌رود یک‌فاز از خط ۲ قطار شهری طی یکی دو سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید، درواقع ما معطل نخواهیم شد که پس از اتمام کار دو فاز از این خط بهره‌برداری را آغاز کنیم، پس از پایان کار فاز اول شهرک میانرود تا میدان آزادی، استفاده برای عموم امکان‌پذیر می‌شود.

وی تصریح کرد: ایستگاه‌هایی را که از نظر تملک مشکل داریم، رد می‌شویم که از سرعت کار کم نشود.

اتمام پروژه در سال‌های آینده

پیمانکار خط ۲ قطار شهری شیراز هم در این مراسم با اشاره به اقدامات قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در مشهد و تبریز برای اجرای پروژه‌های قطار شهری، اظهار داشت: سیاست قرارگاه خاتم چابک‌سازی و شتاب‌دهی به مجموعه است که به همین منظور مؤسسات قرارگاه به‌صورت تخصصی با عنوان «رهاب» وارد کار شدند و پیش از شیراز، حفاری تونل مترو تبریز و مشهد را بر عهده داشتند.

حمیدرضا امامی در پایان از اتمام این پروژه و برگزاری جشن بهره‌برداری از خط دو مترو طی سال‌های آینده خبر داد.

وعده پاداش یک میلیون تومانی شهردار به کارگران

به گزارش فارس، در انجام این پروژه کارگران زحمت‌کش بسیاری نیز نقش دارند که در مراسم نیز حضور داشتند و پس از ورود دستگاه حفار مکانیزه TBM به ایستگاه، عکاسان خبری حضور آن‌ها را به تصویر کشیدند.

شهردار شیراز در پایان مراسم وعده داد که به کارگران دستگاه حفار نفری یک‌میلیون تومان پاداش می‌دهد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما