کدخبر : 140362
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۲
فاقددیدگاه
پرینت

مأموریت نصف و نیمه سروش در فولاد/ آزمون سخت وفاداری در فوتبال خوزستان

جنوب پرس: سروش رفیعی برای 4 ماه با فولاد خوزستان قرارداد منعقد کرده و پس از پایان نیم فصل نخست رقابت‌های لیگ هفدهم فولاد را به مقصد پرسپولیس ترک می‌کند.

به گزارش جنوب پرس ، فولاد خوزستان فصل گذشته فصل خوبی را آغاز کرد و تا هفته‌ها به‌عنوان مدعی سهمیه آسیا پشت سر پرسپولیس قهرمان حضور داشت اما قرمزهای شهر اهواز رفته رفته با بازی محتاطانه امتیازات زیادی را از دست دادند و در نهایت به رتبه هفتمی بسنده کردند.

با برکناری اژدری زاده از سمت مدیرعاملی باشگاه فولاد خوزستان همه امیدوار بودند که تیم فولاد برای قهرمانی در لیگ هجدهم حاضر می‌شود اما کمی سردرگمی‌ها مردم را حتی از کسب سهمیه توسط قهرمان دو دوره لیگ برتر مأیوس کرده است.

در ابتدا تکلیف نیمکت فولاد خوزستان باید مشخص می‌شد و به همین دلیل فولادی‌ها با حسین فرکی هم مذاکره کردند و یکی از صفحات رسمی فولاد خوزستان در شبکه‌های اجتماعی خبر همکاری فولاد و فرکی را منتشر کرد اما ساعتی پس از آن این خبر را حذف و خبر توافق فولاد و پورموسوی را منتشر کرد.

پس از اینکه موسوی برای هدایت فولادی‌ها در لیگ هجدهم با باشگاه به توافق رسید، رضا میرزایی، عارف آقاسی، لوسیانو پریرا، مهدی زبیدی، میثم دورقی، ناصر سالاری، نگچی لوپز لایوریندو و وینیسو سوارز تارتا به توافق رسید.

و اما سروش

اما جنجالی‌ترین خرید این فصل فولاد خوزستان سروش رفیعی خواهد بود بازیکنی که در هفته دوم باید در مقابل پرسپولیس به میدان برود و در هفته هفدهم باید به پرسپولیس بپیوندد و در مقابل فولاد به میدان برود.

سروش رفیعی پس از مشکلات به وجود آمده در بحث کارت‌های پایان خدمت و محروم شدن بسیاری از بازیکنان فولاد علی‌رغم وجود شبهاتی درباره کارت پایان خدمتش یک نیم فصل در فولاد خوزستان درخشید و توانست در دوران قحطی بازیکن ناجی فولاد در میدان باشد اما این درخشش برای فولاد ادامه دار نبود چرا که سازمان وظیفه عمومی ناجا مدارک رفیعی را نپذیرفت و او برای طی کردن دوره سربازی راهی تراکتورسازی شد.

پس از پایان دوره سربازی رفیعی در تراکتورسازی او به پیشنهاد فولاد «نه» گفت و راهی پرسپولیس تهران شد. همین نه گفتن سروش ریعی منجر به ایجاد مشکلات بسیاری بین فولاد و پرسپولیس شد چرا که فولادی‌ها معتقد بودند سروش با آنها قرارداد دارد و توافق او و پرسپولیس غیرقانونی است.

در نسل جدید فوتبال ایران کم هستند بازیکنانی که به اسطوره باشگاه و شهر خود تبدیل شوند و در همه شرایط به پای تیم خود بمانند. گرچه در فوتبال حرفه ای می‌توان از بازیکنان بسیاری نام برد برای همین انتظار از سروش رفیعی در آن دوره انتظار به‌جایی نیست.

بازگشت سروش به فولاد

سروش رفیعی پیش از اینکه با فولادی‌ها به توافق برسد در تهران حضور یافت و یک قرارداد ۱۸ ماهه با پرسپولیسی‌ها منعقد کرد اما با توجه به محرومیت پرسپولیس از حضور در بازار نقل و انتقالات نمی‌تواند برای پرسپولیسی‌ها به میدان برود.

قطعاً سروش رفیعی بازیکن با کیفیتی در پست خود است اما آیا حضور ۴ ماهه او در فولاد ثمربخش خواهد بود؟ فولادی‌ها یک دوره گیس و گیس کشی را با سروش تجربه کردند و معتقد بودند که رفیعی به قرمزها وفادار نبود ولی چرا حالا باید به دنبال بازیکنی باشند که نمی‌تواند یک فصل کامل در اختیار آنها باشد؟.

فولاد خوزستان در هر دوره‌ای بهترین بازیکنان خود را به بدترین شکل ممکن از دست می‌دهد و سال‌‌های بعد با قراردادهای ضعیف این بازیکنان را به خدمت می‌گیرند که کارایی لازم را هم ندارند. مدیریت جدید فولاد خوزستان برای حل این مشکل باید به دنبال ایجاد جاذبه‌های ورزشی و فرهنگ سازی در بین بازیکنان خود باشند تا در هنگام آزمون وفاداری به مشکل برنخورند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما