کدخبر : 140357
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۹
فاقددیدگاه
پرینت

افزایش اختیارات بانک‌های استانی در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی

جنوب پرس: استاندار بوشهر خواستار افزایش اختیارات بانک‌های استانی در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی شد.

به گزارش جنوب پرس ، به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری بوشهر، عبدالکریم گراوند در نشست کارگروه تخصصی اشتغال استان بوشهر با تبریک دهه کرامت و سالروز میلاد امام رئوف اظهار داشت: خدمت‌رسانی به مردم باید مهم‌ترین دغدغه مسئولان باشد و گره‌گشایی از مشکلات و معضلات مردم نیازمند عزم جدی مسئولان است.

وی با تاکید بر لزوم تسریع در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی افزود: در برابر توقعات و انتظارات مردم در بحث اشتغال باید شبانه‌روزی کار کنیم و مردم نباید درگیر کاغذبازی و بوروکراسی اداری شوند و انتظار است در کمترین زمان ممکن، مشکلات مراجعه‌کنندگان مرتفع شود.

استاندار بوشهر خواستار افزایش اختیارات بانک‌های استانی در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی شد و گفت: مدیران و کارشناسان بانک‌ها در استان از نیروهای توانمند و کاربلد هستند و انتظار داریم سقف اختیارات استان در پرداخت تسهیلات به ویژه در تسهیلات اشتغال روستایی افزایش یابد تا شاهد بهبود وضعیت اشتغال و کاهش نرخ بیکاری باشیم.

گراوند تصریح کرد: ضمن افزایش اختیارات بانک‌ها باید نظارت کافی نیز بر نحوه پرداخت‌ها اعمال شود و امیدواریم شاهد تسریع در پرداخت تسهیلات و نتیجتا بهبود وضعیت اشتغال باشیم.

معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز با تقدیر از تلاش‌های جهادی استاندار بوشهر در پرداخت تسهیلات اشتغال اظهار داشت: استاندار بوشهر و اعضای کارگروه اشتغال استان عملکرد خوبی داشته‌اند و با جدیت در راستای رفع مشکلات گام برمی‌دارند.

حمید کلانتری افزود: مردم انتظار دارند مشکلاتشان در زمینه اشتغال رفع شود و مسئولان موظف هستند به دغدغه‌های مردم توجه جدی کنند و موانع را از پیش پای مردم بردارند.

وی یادآور شد: در استان بوشهر، با برنامه‌ریزی خوبی که صورت گرفته شاهد پیشرفت چشمگیری هستیم که امیدواریم تا پایان مرداد ماه این وضعیت بهبود یابد و شغل‌های پایداری نیز ایجاد شود.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواستار تقویت تعاونی‌های تولیدی شد و خاطر نشان کرد: تشکیل تعاونی‌های تولیدی و صادراتی در شهرستان‌ها امری مهم است و می‌توان ارزش افزوده اقتصادی در این بخش را به چند برابر افزایش داد.

سعید زرین‌فر معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار بوشهر نیز گزارشی از وضعیت پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی در استان بوشهر ارائه کرد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما