کدخبر : 140353
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۱
فاقددیدگاه
پرینت

حضور ۹۶۰ دانش آموز خوزستانی در مسابقات طرح ملی دادرس

جنوب پرس: معاون جوانان جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: 960 دانش آموز دختر و پسر در ششمین دوره مسابقات طرح ملی دادرس در استان حضور یافتند.

به گزارش جنوب پرس ، و به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، علی پهلوان با اشاره به برگزاری المپیاد دادرس توسط هلال احمر اظهار کرد: طرح ملی دادرس با همکاری مشترک جمعیت هلال احمر و وزارت آموزش و پرورش که در استان‌ها با محوریت معاونت جوانان جمعیت هلال احمر و معاونت پرورشی آموزش و پرورش برگزار می‌شود.

وی افزود: هدف از برگزاری طرح ملی دادرس توانمندسازی جامعه در زمان بروز بلایا و حوادث است تا فرزندان ما بتوانند نقش مداخله گرانه بیشتری را در جامعه داشته باشند و در آینده خود را موظف به کمک به حادثه دیدگان در زمان بروز اتفاقات بدانند و این هم افزایی باعث کاهش آسیب می‌شود.

معاون جوانان جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: ششمین مرحله طرح ملی دادرس به پایان رسید و با توجه به تعدد نواحی آموزشی در آموزش و پرورش، المپیاد آماده بعد از مرحله نخست بعد از برگزاری به صورت درون مدرسه‌ای به صورت شهرستانی برگزار شد.

وی بیان کرد: ۴۸۰ دانش آموز دختر و ۴۸۰ دانش آموز پسر در این دوره از رقابت‌های طرح ملی دادرس شرکت کردند که در نهایت ۶ تیم از استان به مرحله نهایی مسابقات راه یافتند.

معاون جوانان جمعیت هلال احمر خوزستان اضافه کرد: در بخش پسران تیم اندیکا به رتبه برتر رسید و در قسمت دختران هم تیم اهواز مقام نخست را به دست آورد.

پهلوان گفت: آموزش‌های طرح ملی دادرس در ۸ محور کمک های اولیه، حمل مصدوم، پانسمان و بانداژ، خروج و اسکان و اضطراری، چادرزنی و اطفاء حریق برگزار می شود که دانش آموزان در این دوره به خوبی این آموزش ها را فرا گرفته بودند.

وی بیان کرد: المپیاد آماده مسابقاتی است که در انتهای هر دوره آموزشی طرح ملی دادرس برگزار می‌شود که در خوزستان این ششمین مرحله بود که همزمان با کشور برگزار شد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما