کدخبر : 140203
سه شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۶
فاقددیدگاه
پرینت

پرداخت ۱۶۴ میلیارد ریال بلاعوض به سیل زدگان استان فارس

جنوب پرس: مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس از پرداخت بیش از ۱۶۴ میلیارد ریال کمک بلاعوض به سیل‌زدگان این استان خبر داد.

پرداخت ۱۶۴ میلیارد ریال بلاعوض به سیل زدگان استان فارس

به گزارش جنوب پرس ، به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن فارس،عطا الله زمانی در نشست هم‌اندشی و رفع مشکلات شهرداری‌های جنوب فارس گزارشی از فعالیت‌های عمران و توسعه در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت در استان فارس ارائه داد و اظهار داشت: توسعه و ترمیم واحدهای آسیب دیده شهری و احداث مسکن شهری از جمله اقدامات شاخص بنیاد مسکن است که در سال‌های اخیر رشد کم سابقه داشته است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس با اشاره به ترمیم و توسعه واحدهای آسیب دیده از سیل سال ۹۵ در مناطق مختلف شهری و روستایی استان فارس عنوان کرد: در این زمینه ۲ هزار و ۶۴۷ نفر متقاضی روستایی و ۶۷۴ نفر متقاضی شهری از خدمات اعطای کمک‌های بلا عوض بنیاد مسکن بهره‌مند شدند که به ترتیب در مناطق روستایی ۱۳۰ میلیارد و ۹۸۰ میلیون ریال و در مناطق شهری ۳۳ میلیارد و ۴۷۴ میلیون ریال به این افراد پرداخت شد.

وی با بیان اینکه استان فارس ۸۲ شهر زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت دارد، گفت: دراین شهرها حدود ۱۷۹ هزار و ۲۸۰ خانوار ساکن هستند و بنیاد مسکن  با بازتعریف طرح‌های مسکن شهری در این مناطق سعی کرده است مطابق با استانداردهای روز برای احداث سرپناه مردم اقدام شاخص و موثر داشته باشد.

علی نقی لقمانی، مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری فارس نیز در این نشست بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های قانونی برای حل مشکلات شهرداری‌ها و توسعه شهری در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت در جنوب استان فارس تاکید کرد.

لقمانی با بیان اینکه جنوب استان فارس بسیاری از قابلیت‌های بکر و دست نخورده در توسعه دارد، گفت:  باید از این ظرفیت‌ها در جهت رفاه مردم و ایجاد فرصت توسعه و کارآفرینی استفاده بیشتر کرد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما

اخبار ویژه کهگیلویه و بویراحمد