کدخبر : 140171
سه شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۱
فاقددیدگاه
پرینت

جمع‌آوری بیش از ۱۷۰ میلیون تومان زکات در لپویی

جنوب پرس: امام‌جمعه شهرلپویی گفت: بیش از 170 میلیون تومان زکات توسط اهالی شهر لپویی جمع‌آوری و پرداخت شده است.

به گزارش جنوب پرس ، حجت‌الاسلام محمود دهقان اظهار داشت: با ترویج و احیاء زکات به‌عنوان فریضه الهی از سوی کمیته امداد امام خمینی(ره) بسیاری از مشکلات ناشی از فقر در جامعه کاهش‌یافته است.

وی با اشاره به اینکه واژه زکات از تزکیه گرفته‌شده و به معنای پاک شدن است و در این راستا جایگاه فریضه واجب الهی در اسلام در کنار نماز قرار دارد، افزود: قرآن بعد از نماز بلافاصله به فریضه زکات پرداخته است و باید موردتوجه مؤمنان، خیران و مسلمانان قرار گیرد.

امام‌جمعه شهر لپویی خاطرنشان کرد: مشکل اقتصادی و معیشتی جامعه را با آسیب و چالش بسیاری روبه‌رو کرده و حاکمیت و دولت به‌تنهایی قادر به برطرف کردن این موضوع نیست.

دهقان تصریح کرد: برای مقابله با فقر و تنگدستی، خیران و امت اسلامی باایمان و اخلاص باید به فرهنگ ترویج زکات اهتمام ویژه‌ای داشته تا این واجب الهی در جامعه فراموش نشود.

وی بیان داشت: در راستای تحقق فرمان‌های مقام معظم رهبری مبنی بر توجه به مسائل اقتصادی لازم است خیران با تأسی از رهنمود‌های معظم له و نیز با احیاء زکات به کمک نیازمندان و محرومان جامعه بشتابند.

دهقان ابراز داشت: در سال گذشته بیش از ۴۰ میلیارد تومان زکات در فارس جمع‌آوری شد که از این مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان در شهرستان شیراز و نیز ۱۷۱ میلیون و ۷۵۳ هزار تومان از سوی خیران شهر لپویی است.

وی اظهار داشت: وجوهات پرداختی زکات خیران به دبیرخانه شورای زکات استان ارسال و سپس به نیازمندان موردنظر پرداخت می‌شود.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما