کدخبر : 140111
دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۶
فاقددیدگاه
پرینت

تغییر الگوی کشت در کاهش مشکل خشکسالی موثر است

جنوب پرس: معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار فارس گفت: برنامه تغییر الگوی کشت کشاورزان ارسنجان در کاهش مشکلات خشکسالی و کمبود آب بسیار موثر بوده است.

تغییر الگوی کشت در کاهش مشکل خشکسالی موثر است

به گزارش جنوب پرس ، عنایت الله رحیمی در جلسه بررسی مسائل آب شهرستان ارسنجان که با حضور جانبازی، معاون وزیر نیرو و مدیران و اعضای شوراهای شهرستان برگزار شد، اظهارداشت: بحث آب از موضوعات اساسی استان فارس است و شهرستان ارسنجان نیز در این خصوص وضعیت خاصی دارد.

وی با بیان این که شهرستان ارسنجان با قدمت و سابقه طولانی، شغل اغلب مردم کشاورزی است، افزود: متولیان حوزه آب و کشاورزی باید در خصوص ایجاد تنوع اشتغال در حوزه های شهری و روستایی شهرستان ارسنجان تلاش کنند زیرا موجب حل بسیاری از مشکلات خواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس ادامه داد: با توجه به اینکه شهرستان ارسنجان در طرح کنترل مصرف آبهای زیرزمینی، پایلوت بوده و منجر به کنترل مصرف شده است باید اجرای این طرح با سرعت بیشتری پیگیری شود.

رحیمی به اجرای پروژه خط آبرسانی به شهرستان های ارسنجان و سعادت شهر اشاره کرد و گفت: سرعت اجرای این پروژه باید افزایش پیدا کند تا بتوانیم آب مورد را به روستاهایی که بر اثر خشکسالی دچار کمبود آب شرب شده اند، برسانیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار فارس همچنین در جلسه ای که با حضور معاون وزیر نیرو و مدیران و اعضای شوراهای شهرستان پاسارگاد در خصوص وضعیت آب این شهرستان برگزار شد با تاکید بر این که باید خشسالی و کمبود آب را باور کنیم و برنامه های سازگار با کم آبی را در دستورکار خود قرار دهیم، افزود: برای نگهداشت جمعیت در کانون های زیستی باید به موضوع تامین آب شرب شهری، روستایی و عشایری توجه ویژه ای داشته باشیم.

رحیمی آبرسانی به مردم سعادت شهر مرکز شهرستان پاسارگاد را هدیه ای از طرف دولت تدبیر و امید به مردم متمدن و باسابقه این شهرستان برشمرد و افزود: موضوع رفع مشکلات آب شرب منطقه ۴۰ هکتاری و سایر روستاهایی که در مسیر خط انتقال آب قرار دارند با جدیت پیگیری خواهد شد.

وی در جلسه بررسی مسائل آب شهرستان مرودشت نیز با بیان این که مرودشت دارای مردمی اصیل، حقجو و متدین است، اظهار داشت: این شهرستان، خواستگاهی به بلندای تاریخ ایران دارد و هر کمکی به آن، موجب تقویت معرفی ایران در سطح جهان خواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار فارس در این جلسه که با حضور معاون وزیر نیرو و مدیران و اعضای شوراهای شهرستان مرودشت، برگزار شد، با اشاره به این که موضوع افت فشار آب در مرودشت و کمبود آب شرب در مناطقی مانند کامفیروز، رامجرد، سیدان، سیوند و فاروق مورد توجه وزارت نیرو و استانداری فارس قرار دارد، تاکید کرد: تلاش می کنیم اعتبارات و زمینه های لازم برای رفع این مشکلات را فراهم کنیم.

رحیمی با بیان این که فاضلاب شهر مرودشت منبع قابل توجهی برای استفاده و بهره برداری در مصارف صنعتی است، گفت: صنایعی مانند پتروشیمی باید با سرمایه گذاری در خصوص تصفیه پساب شهر مرودشت در خصوص تامین آب مورد نیاز خود برای سال های آینده تلاش کنند.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما